۲ هزار اصله نهال در گچساران توزیع و کاشت خواهد شد

به گزارش توازن فرهام جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: از ۱۵ الی ۲۱ اسفندماه به نام هفته منابع طبیعی و روز درختکاری  نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه به این مناسبت تعداد ۲ هزار اصله نهال  توزیع وکاشت خواهد شد، گفت: این تعداد نهال  در یک هزار هکتار کاشته خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران  افزود: ۲۴۵ طرح مرتعداری در سطح شهرستان وجود دارد که ۷۳۰ نفر از مرتعداران مسوولان  کاشت نهال در این شهرستان هستند.

جلیلی ابراز کرد:  انواع نهال از جمله کنار، کهور، کاج، سرو و اکالیتوس  به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در مراتع گچساران کاشت می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: همچنین تعداد  500 اصله نهال  در محل اقامه نماز جمعه شهرستان و بین نمازگزاران  به صورت رایگان توزیع خواهد شد.

وی  عنوان کرد: هدف از کاشت و توزیع نهال در بین شهروندان  احیاء مراتع  است و در این زمینه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تمام تلاش خود را در راستای حفظ و صیانت از این مراتع و منابع طبیعی و ملی به کار خواهد  گرفت.

جلیلی اهمیت درخت و توسعه فضای سبز را در جامعه صنعتی امروز یکی از ضروریات زندگی اعلام  و خاطرنشان کرد: هرچقدر در این زمینه تلاش و کوششی صورت بگیرد؛ نتیجه و ثمره آن زندگی آرام و همراه با اطمینان خاطر خواهد بود.

این مسوول با بیان اینکه ۴۰هزار هکتار از عرصه‌های ملی جنوب این شهرستان به بیابان تبدیل شده است، گفت: برای احیا این میزان هکتار  نیاز به  پنج میلیارد ریال اعتبار طرح بیابان زدایی است.
جلیلی تصریح کرد: در حال‌حاضر  یک هزارو ۷۰۰ هکتار مراتع گچساران زیر پوشش جنگل دست کاشت قرار گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران  با اشاره به اینکه ۹۰درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.