۳۴۶هزار مترمربع از معابر روستایی سنگ فرش شده است

به گزارش توازن حسین جنتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه اکثر معابر روستایی این استان نیاز به زیرسازی و اقدام اساسی دارد افزود: در این راستا بهسازی و آسفالت و جدول گذاری معابر در دستور کار بنیاد مسکن این استان قرار گرفته است.
وی بیان کرد: تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر روستاهای این استان با استفاده از قیر رایگان آسفالت شده است.
جنتی ۳۴۱ هزارو ۴۰۰ متر مربع جدول گذاری، ۱۵ هزارو ۷۰۸ متر دیوار حائل، ۲۸ هزارو ۹۳۵ متر کانال اجرای۶۱دهنه پل را از اقدامات بنیاد مسکن در روستاهای این استان ذکر کرد.
وی ادامه داد: این میزان عملیات در قالب یک هزار و هشت طرح هادی و سایر زیرساخت های رفاهی در ۴۰۰ روستای پر جمعیت کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.
جنتی بیان کرد: با احتساب طرح های مطالعاتی و نوسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان در ۷۲۰ روستا فعالیت داشته است.
وی تصریح کرد: ۲۵۰ طرح در زمینه عمران روستایی در مناطق مختلف این استان با ۵۴۰ میلیارد ریال اعتبار هم اکنون در دست اجراست.
جنتی عنوان کرد: جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر و جذب سرمایه گذاران برای اجرای طرح های تولیدی و توریستی از مزایای اجرای طرح های هادی در روستاهاست.
وی افزود: بیش از ۷۲۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که تاکنون برای تمامی این روستا ها طرح هادی تهیه شده است.
حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از ۳۱۴ هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می کنند و از این رو برنامه ریزی در حوزه روستایی تاثیر بسزایی در بخش زیادی از جمعیت این استان دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.