بازارچه کار و فناوری دانش آموزان هنرمند مدارس گچساران گشایش یافت +تصاویر

به گزارش توازن ، دانش آموزان گچسارانی یک روز پرنشاط و رنگارنگ را در کنار هم کلاسی ها و مسئولان مدرسه  خود سپری کردند.هریک از دانش آموزان مسئولیت کاری را به عهده داشتند، یکی انتظامات بود و یکی تشریفات، مسئول فروش و بازاریاب که از سایر دانش آموزان متمایز شده بودند.بازارچه به تمام معنا بانظم و هنرمندانه چیده شده بود و انواع هنرهای دستی خود را شامل بافتنی، کاربا چوب، تزئینات، زیورالات، سفره آرایی، دست ساخته های تزئینی با دورریختنی ها، کار با چرم و چند نوع غذای محلی در بازارچه کار و فناوری به نمایش گذاشتند. اینجا هریک از غرفه ها نامی داشت و دانش آموزان هریک با کارتبلیغاتی بازدید کنندگان را به غرفه ها دعوت می کردند.

سرپرست آموزش و پرورش گچساران در حاشیه برگزاری شروع به کار نمایشگاه دست ساخته دانش آموزان در طرح ایران مهارت در گفتگو با توازن گفت: این نمایشگاه با هدف شکوفایی استعدادها، رشد ذوق و انگیزه و در نتیجه افزایش سطح آگاهی و معلومات دانش آموزان برپا شده است.
ˈمحمد شهبازی تقویت روحیه مشارکت، اهمیت دادن به تلاشهای دانش آموزان و ایجاد فرصت و امکان بروز افکار و ایده های نو و آشنایی با وسایل و رسانه های آموزشی مورد استفاده در فرآیند تدریس را از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد.

وی بیان کرد :  در این جشنواره پنج هزار و ۴۰۰ دانش آموز در قالب ۵۲ مدرسه حضور دارند.
شهبازی مدت برپایی این نمایشگاه را سه روز عنوان و بیان کرد: نمایشگاه دست ساخته دانش آموزان گچسارانی در ۴۰ غرفه آماده بازدید علاقه مندان است.

شهبازی با بیان اینکه نیروی متخصص نیاز امروز جامعه است، تصریح کرد: تحقیقات نشان می‌دهد دانش آموزانی که مهارتی آموخته اند امید به زندگی، اعتماد به نفس، شادابی و سرزندگی بیش تری دارند و این هدف آموزش و پرورش است.

وی این طرح را در راستای هدف گذاری‌های وزارت آموزش و پرورش مبنی بر گسترش آموزش مهارت محور عنوان کرد.

سرپرست آموزش و پرورش گچساران ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت دانش آموزان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس، نمایش توانمندی دانش آموزان به اولیاء و جامعه، فراهم کردن زمینه حضور بیشتر دانش آموزان در مسابقات علمی و عملی، تقویت قوه تخیل و تعقل در فراگیران، گسترش امر تحقیق و پژوهش در حوزه های آموزشی و نهادینه نمودن فرهنگ مشارکت در بین دانش آموزان در طراحی و تولید تجهیزات آموزشی را از اهداف برگزاری طرح ایران مهارت دانست.

دست ساخته های دانش آموزان در نمایشگاهی در مدرسه شهید جهان آرای شهر دوگنبدان در معرض دید عموم قرار گرفته است.Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.