ارتباط دانشگاه با صنعت مهمترین عامل تبدیل تهدیدها به فرصتهاست

به گزارش توازن؛ در این دیدار که در دفتر مدیرعامل و فضایی صمیمانه برگزار شد، ابتدا رییس دانشگاه ازاد ضمن قدردانی از تشکیل جلسه بر قابلیتهای بالقوه مبتنی بر دانش همکاران خود تاکید کرد و افزود: دانشگاه با تکیه بر این تواناییها و زیرساختها و تجهیزاتی که در اختیار دارد آماده است که برای تامین یا تعمیر کالاهای صنعتی مورد نیاز به کمک شرکت نفت بشتابد. دکترحسین اسماعیلی بر لزوم ارتباط بیشتر و موثرتر بین دانشگاه و صنعت برای تبادل دانش و تجربه و اعتماد به توان تخصصی دانشمندان داخلی برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: همکاران من توانایی علمی لازم را برای تولید برخی از نیازهای صنعت نفت و گاز دارند و آماده اند با فراهم شدن فضای مناسب برای تبدیل دانش نظری به تولیدات صنعتی ، این توان خود را به منصه ظهور برسانند.

در ادامه جلسه آقایان دکتر باهنر، دکتر قائدی و دکتر دلاوری که در این دیدار رییس دانشگاه آزاد را همراهی میکردند ،نیز با اشاره به امکانات دانشگاه، آمادگی خود را برای همکاری متقابل با شرکت بویژه در بخش مکانیک و شیمی اعلام کردند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار خود با اساتید دانشگاه گفت: صنعت نفت به عنوان رکن اصلی اقتصادی کشور پتانسیلهای زیادی برای استفاده از دانش بومی و توان تخصصی دانشمندان داخلی دارد.

مهندس صیدالی با اشاره به وجود صدها تاسیسات نفت و گاز و هزاران ماشین و تجهیز صنعتی موجود در این تاسیسات و حدود ۸۰۰۰ کیلومتر انواع خطوط لوله در شرکت گچساران و گستره فعالیت در سطح چهار استان کشور گفت: این وسعت و کثرت تاسیسات صنعتی فرصت بسیار مغتنمی برای تبلور دانش تئوریک به تولیدات یا تعمیرات پیچیده صنعتی است و ما هم به شدت و با جدیت از ارتباط هر چه قویتر صنعت با دانشگاه حمایت میکنیم.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان در تحمیل تحریمهای ظالمانه بر علیه ملت ایران ، همکاری دانشگاه با صنعت را مهمترین عامل تبدیل این تهدیدات به فرصتها تلقی کرد.

 وی با اشاره به تجربیاتی که در اعتماد به توانایی دانشمندان ایرانی برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی بدست آمده گفت: توربین رولز رویس از جمله توربینهای پیچیده ای است که در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد و چندین سال قبل برای نخستین بار پره این توربین توسط شرکتهای دانش بنیان داخلی تولید و با موفقیت کامل روی توربین نصب و استفاده شد.

مهندس صیدالی تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۱۷۰ قطعه از قطعات این توربینها در داخل کشور تولید میشود و همین یک تجربه کافیست تا به تواناییهای دانشمندان خودمان افتخار و اعتماد کنیم.

صیدالی افزود: مراکز دانشگاهی وقتی میتوانند موفق شوند که به تواناییهای خود اعتقاد داشته و به آن متکی باشند و ارتباط قوی بین صنعت و دانشگاه میتواند بسترساز تحولات شگرف علمی و صنعتی شود.

وی افزود اگر بخشهای مکانیک و شیمی دانشگاه دست به دست هم بدهند علاوه بر دستاوردهای تکنولوژیک، میتوانند در حفاظت از محیط زیست و کاهش آلاینده های زیست محیطی هم اثرگذار باشند. وی افزود دروازه تاسیسات ما به روی شما دانشگاهیان باز است و کارشناسان ما هم کاملا آماده اند در رونق بخشیدن به این ارتباطات با کمال میل و جدیت همکاری کنند . در خاتمه جلسه دکتر اسماعیلی از دید وسیع و ارزشی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تشکر کرد و خاطر نشان ساخت هر جا عدم توفیقی هست یکی از دلایل اصلی آن عدم وجود مدیرانی است که به توانایی فرزندان دانشمند این سرزمین باور ندارند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.