۷ رشته قنات در گچساران مرمت شد

محمد رضا ایازی روز چهار شنبه در گفت و گو با توازن افزود: ۱۱ رشته قنات به طول یک کیلومتر امسال در سطح شهرستان های گچساران و باشت بازسازی و مرمت شد.

ایازی گفت : برای بهسازی و مرمت این تعداد قنات بیش از پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی بیان کرد: این تعداد رشته قنات در مناطق مختلف این شهرستان ها از جمله نارک، پیر سبز، جمو، شیخ خواجه، پشت کوه و خان احمد مرمت شد.

ایازی تصریح کرد: این تعداد رشته قنات بیش از ۵۰ هکتار اراضی کشاورزی را زیر پوشش دارد.

وی ابراز کرد: آب کشاورزی بیش از ۴۱ هکتار از زمین های کشاورزی منطقه باشت با مرمت و بازسازی چهار رشته قنان تامین شد.

ایازی افزود: با بیان اینکه این تعداد رشته قنات بیش از ۹ هکتار از زمین های کشاورزی منطقه نارک، پیر سبز، جمو، شیخ خواجه اظهار داشت: این قنات ها علاوه بر تامین آب اراضی کشاورزی این منطقه آب آشامیدنی این روستاها را تامین می کند.

وی افزود: ۸۵ درصد از اعتبارات این طرح عمرانی از سوی دولت و مابقی از سوی کشاورزان تامین شد.

ایازی بیان کرد: مرمت قنوات در راستای حفظ و افزایش آبدهی و ایمن سازی پی قنوات در برابر حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و زلزله انجام می شود.

مجری طرح مرمت و بازسازی قنات های کشاورزی گچساران و باشت تصریح کرد: با توجه به خشکسالی اخیر و بحران کمبود آب احیا و مرمت قناتها نقش مهمی در رونق بخش کشاورزی دارد.

وی با اشاره به ابنکه جا دارد از جهاد کشاورزی گچساران و باشت تقدیر و تشکر کرد بیان کرد: مرمت قنوات در راستای حفظ و افزایش آبدهی و ایمن سازی پی قنوات در برابر حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و زلزله انجام می شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.