افتتاح چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در گچساران

چکیده: با حضور مسوولان چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مجتمع فرهنگی و ورزشی گچساران افتتاح شد.

طی آیینی و با حضور سرپرست آموزش و پرورش گچساران و برخی از مسوولان شهرستانی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد  در مجتمع فرهنگی و ورزشی  گچساران  افتتاح شد.

 به گزارش توازن و به نقل از فارس، در این آیین محمد شهبازی  با بیان اینکه این جشنواره به مدت پنج روز برگزار می‌شود، اظهار کرد: جشنواره بین المللی فیلم رشد، با هدف بهره گیری از توانایی های صنعت سینما در آموزش و پرورش و نقش موثر آن در پیشبرد فرایند یاددهی-یادگیری برای دانش آموزان  در حال برگزاری است.

 وی با اشاره به اینکه اولین روز آغاز کار جشنواره فیلم رشد روز گذشته شنبه در مجتمع فرهنگی و ورزشی آموزش و پرورش بوده است، افزود: جشنواره  بین المللی فیلم رشد  الی  روز چهارشنبه هفته جاری برای سه مقطع تحصیلی  در باشگاه فرهنگیان گچساران  برگزار  می‌شود.

 سرپرست آموزش و پرورش گچساران عنوان کرد: جشنواره بین المللی فیلم رشد با هدف  نکته‌های آموزشی، علمی و تربیتی برای ۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه یکی از اجزای اصلی آموزش، مشاهده است، گفت: فیلم آموزشی فرآیند یادگیری را برای  دانش ‌آموزان فراهم  و زمینه خلاقیت را ایجاد می‌کند.

 این مسوول با اشاره به اینکه فیلمی برای دانش آموزان انتخاب شود که متناسب با سن، فهم و درک دانش‌آموز باشد، اذعان کرد: نیمی از افکار یادگیری از طریق دیدن و مشاهده فرا گرفته می‌شود.

 شهبازی تصریح کرد:ارتقای سطح کیفی آثار سینمایی تاثیر بسزایی در رشد ابعاد فکری ، فرهنگی ، اجتماعی وحتی اقتصادی وتجاری جامعه خواهد گذاشت.

 سرپرست آموزش و پرورش گچساران با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم رشد هر ساله برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد:  این جشنواره نخستین بار در سال ۱۳۴۲ در تهران برگزار شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.