تصاویری از زشت و زیبای خیابان بلادیان دوگنبدان

چکیده: از مسئولین مربوطه انتظار می رود تادیرنشده واتفاق ناگواری براثر ناایمن بودن کوچه ها و منازل و ریزش احتمالی آوار بر سر کودکان و رهگذران رخ نداده کاری کنند و نسبت به تعریض کوچه ها و معابر اقدام و راهی برای توسعه ساخت و ساز تدارک ببینند تا دست اهالی برای تخریب و نوسازی منازل خود باز باشد.

پس از کش وقوس های فراوان و مخالفتهای برخی کاسبان بازار بالاخره طرح زیباسازی و پیاده محور کردن خیابان بلادیان روزهای پایانی خود را سپری میکند.
به گزارش توازن و به نقل از فانوس زاگرس، خیابان بلادیان کاملأ متحول و یکدست شده و قدم زدن بر روی سنگفرش آن در عصرها و شب های دوگنبدان حال و هوای خاصی به رهگذران از آن خیابان میدهد.
اما از خیابان که بگذری و به برخی کوچه های منتهی به بلادیان وارد می شوی صحنه برعکس میشود و لذت هر چه زیبایی در بلادیان احساس کرده ای با ورود به کوچه ها و دیدن وضعیت درهم کوچه ها ، راهروها و خانه ها از یاد می رود.
حدودأ ۹۰ درصد خانه های اطراف طرح بلادیان قابل سکونت نبوده و ایمن نیستند و اگر بدون توجه به بلادیان مستقیمأ در این کوچه ها قدم بردارید حتی احساس نمیشود در یک روستای قدیمی حضور دارید.
نکته اینکه اکثر ساکنان این کوچه ها حاضر به تخریب و نوسازی و طبقاتی کردن خانه های خود هستند اما مشکلاتی سد راه این ساکنان وجود دارد که انجام این کار را سخت کرده است.
متأسفانه مسولین تمرکز و توجه خود را معطوف به همین درازخیابان بلادیان کرده و برای ساماندهی کوچه های منتهی به این طرح برنامه ریزی صورت نگرفته است.
یکی از ساکنان کوچه های بلادیان به فانوس زاگرس گفت: نبود معبر وراه گشاد برای عبور و مرور ماشینهای حمل مصالح ساختمانی وقفل بودن وتنگ بودن معابر کوچه ها از چندین طرف، همچنین وجود دوخانه در ورودی کوچه ها که اجازه تخریب و همکاری جهت بهبود وضعیت این کوچه ها را به سایرین نمیدهند از دلایل وضعیت نابسامان منازل و کوچه های کناری خیابان بلادیان می باشد.
از مسئولین مربوطه انتظار می رود تادیرنشده واتفاق ناگواری براثر ناایمن بودن کوچه ها و منازل و ریزش احتمالی آوار بر سر کودکان و رهگذران رخ نداده کاری کنند و نسبت به تعریض کوچه ها و معابر اقدام و راهی برای توسعه ساخت و ساز تدارک ببینند تا دست اهالی برای تخریب و نوسازی منازل خود باز باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
 1. شهروند گفت:

  طرح ۸ متری کوچه های مجاور بلادیان سالهاست که اجرایی نشده ،،،باید اتفاق ناگواری رخ دهد وآواری بر رهگذر یا کودک درحال بازی ریخته شود تا مسئولین کاری کنند،،،،سکنه واهالی محله ها حاضر به تخریب خانه های کلنگی ونوسازی هستن اما راه گشاده ومعبر۸ متری برای رفت وآمدماشین آلات ساختمانی وجود ندارد،،، تادیرنشده مسئولین محترم طرح جامع را اجرا کنید واگر معارضی وجوددارد مراحل اداری قانونی وحق شهروندی را هرچه سریعتر انجام دهید

 2. سعیدباشتی گفت:

  باسلام خدمت شماکه باخبرهای به روزتان آگاهی ودانش به مردم میدهید وباتشکرازنماینده بادرایت وخوش ذوقمان نسبت به بافت فرسودومبلمان شهری که تحسین برانگیز دیگرشهرهای اطراف شده است نسبت به خانه های فرسوده اعلام می دارم که کم لطفی ویکطرفه به قاضی رفته اید وامیدوارم که موجب شک درنوشته هایتان برای خوانندگانتان نگرددوخداوندازسرگناهتاندرگذرت ومیدانم هدف شما خدمتگزاری بوده وندانسته دردام وصید صیادان وحریصان قرارگرفته اید دوست عزیز اینان هدفشان آوارکردن و ویرانی خانه مردم رادرآبادی وتجاری کردن خانه خودشان می جوینداگردرگفته های بندشک وتردیدی داشته اید بامدارک واسنادبرای روشن شدن مطلب شماوخوانندگانت دراختیارهستمگردرانتهای همین کوچه ساختمانی نوساخت باتمامی اصول مهندسی ساخته نشده است ازیک خبرنگارونویسنده وعکاس باتجربه بعیدمیباشدکه نه سنجیده وبدون تفکربنویسدشایدم دست شما بااینان همدست باشد که انشاالله اینچنین نباشد بنده برای دفاع ازسخنانم هرزمان که لازم باشدپاسخگوهستم ضمنا در روزافتتاحیه نیزهظوردارم باتشکروسپاس ازشماسعیدباشتی

 3. منصف گفت:

  بنام خدا
  تقدیر و تشکر از دکتر تاجگردن برای زیباسازی بلادیان
  ای کاش همه مانند حرفهایشان باشند
  جناب باشتی و جناب محمدی اگر به مخالفتتان و لجبازیتان ادامه بدهید جان اهالی کوچه گردنتان هست
  چون با مخالفت از تخریب نکردن منازلتان از ورود امداد رسان و آتش نشان به کوچها جلوگیری میکنید
  لطفا لجبازی شخصیتان را کنار بگذارید
  جان مردم مهم است
  تقدیر و تشکر ویژه از خبرنگار دانا و باسواد و فهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.