موافقت بانک مرکزی با افزایش ۲۹میلیون یورویی منابع خدمات پتروشیمی گچساران

چکیده: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی با درخواست پتروشیمی گچساران برای افزایش ٢٩میلیون یورویی منابع بخش خدمات این شرکت موافقت کرد.

غلام‌رضا تاجگردون در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: شرکت پتروشیمی گچساران سال‌ها پیگیر افزایش ٢٩میلیون یورویی بخش خدمات این شرکت بود که در نهایت با پیگیری‌های انجام شده بانک مرکزی با این درخواست موافقت کرد.

وی عنوان کرد: در این راستا نشست‌های مختلفی با مسئولان بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و بانک توسعه صادرات ایران داشتیم که منجر به صدور مجوز لازم توسط بانک مرکزی شد.

تاجگردون با اشاره به اینکه امیدوارم گرهی از مشکلات ادامه روند اجرایی پتروشیمی گچساران باز شود، ادامه داد: این پتروشیمی هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدوارم در آینده‌ای نچندان دور شاهد بهره‌برداری از این طرح بزرگ باشیم.

در آبان ماه ۱۳۸۱ به‌منظور توسعه و آبادانی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته غرب کشور، طرح احداث خط لوله سراسری اتیلن غرب در هیئت دولت تصویب شد.

در سال‌های ابتدایی این پروژه، کمبود اعتبار و پس از آن تحریم‌ها مشکلات زیادی را گریبانگیر این پروژه اقتصادی کرد ولی در سال‌های اخیر با پیگیری‌های نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، در کنار تلاش‌های مسئولان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و نیز شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و همچنین با تامین تسهیلات مالی از محل صندوق توسعه ملی در قالب اعتبار اسنادی تحت عاملیت بانک توسعه صادرات، رونق به این پروژه ملی بازگشته است.

هدف از احداث طرح پتروشیمی گچساران، تأمین خوراک مجتمع‌های زیرمجموعه پتروشیمی باختر (واقع در مسیر خط لوله سراسری اتیلن غرب) و همچنین مجتمع‌های پتروشیمی منطقه دنا شامل پتروشیمی‌های چهارگانه ممسنی، دهدشت، بروجن و کازرون است.

  محصول اتیلن گرید پلیمری تولیدی در پتروشیمی گچساران به طول تقریبی ۷۰۰ کیلومتر به‌عنوان خوراک ۴ پتروشیمی زیرمجموعه این شرکت انتقال می‌یابد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.