شعار هر دانش آموز، یک مهارت در دبیرستان ۱۳آبان روستای آبشیرین محقق شد+تصاویر

به گزارش توازن ، معاون دبیرکل شورای عالی آموزش ‌و پرورش در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: طرح ایران مهارت با هدف توسعه مهارت آموزی توسط این مرکز در بین دانش آموزان کشور در دستور کار قرار گرفته که آنان را توانمند و آینده شغلی آنان را تضمین می کند.

احمد عابدینی گفت : ماموریت‌های آموزش و پرورش در زمینه بحث هدایت تحصیلی منجر به شغل برای هر فردی است.
وی خاطر نشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها برای آینده فرزندان خود در زمینه تحصیل و رابطه کار نگران هستند.
عابدینی افزود : وظیفه آموزش و پرورش ایجاد رابطه میان تحصیل و بازار کسب و کار دانش آموزی است.
وی ادامه داد : هم اکنون طرح هر دانش آموز یک مهارت در مدارس غیرانتفاعی، هیات امنایی و ۱۰ درصد از مدارس دولتی در حال اجراست.
عابدینی بیان کرد: سرمایه هر کشوری نیروهای انسانی جوان آن منطقه است که کمک به شکوفایی استعدادهای این سرمایه بزرگ نیازمند همت است.
وی اجرای طرح‌هایی مانند «هر دانش‌آموز یک مهارت» می‌تواند آثار مثبتی در اشتغال آینده دانش آموزان داشته باشد.
عابدینی بر مهارت آموزی و پرورش نیروی کار ماهر، در قالب آموزش های پیش از اشتغال و حین اشتغال به نحوی که با نیازسنجی و انتظارات بازار تناسب داشته باشد تاکید کرد و افزود: مهارت آموزی یک ضرورت غیر قابل اجتناب در جامعه است زیرا بستر و روحیه خودباوری و کارآفرینی را در جامعه بوجود می آورد.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد هم گفت : با برگزاری این نمایشگاه، ایجاد بستر مناسب جهت رشد و شکوفایی خلاقیت دانش آموزان و کاربردی کردن محتوای دروس نهادینه میشود.
هادی زارع پور بر اهمیت کسب علم، دانش و مهارتهای زندگی توسط نسل امروزی تاکید و تصریج کرد: اشتغال و خودباوری دانش آموزان از اهداف مهم این نمایشگاه است.

سرپرست آموزش و پرورش گچساران نیز بر اهمیت سواد آموزی و تحصیل علم و دانش تاکید نمود و اظهار داشت : تحصیلات نمی تواند عامل قطعی در موفقیت افراد باشد ، چنانکه دانش آموزان با همین سطح آموخته ها می توانند به یک کار آفرین و تولید کننده خوب در عرصه های مختلف کاری مبدل شوند.
محمد شهبازی گفت : تلفیق تئوری و عملی کار آفرینی موجب خلاقیت در دانش آموزان می شود و نباید صرفا نگاه نظری به این قضیه داشت.
شهبازی اظهار داشت : نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان متوسطه اول این شهرستان در درس هر ایرانی یک مهارت در روز دوازدهم اسفند برپا خواهد شد.
مدیر دبیرستان ۱۳آبان روستای آبشیرین نیز با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرموه اند باید استعدادهای دانش آموزان شناسایی و پرورش داده شوند تا استعدادهای پرورش یافته بتوانند منشاء ابتکار در مشاغل و حرفه های گوناگون شوند گفت : این اموزشگاه در این روستا با ۳۴ نفر دانش آموز به فرموده مقام معظم رهبری و دولتمردان دولت تدبیر و امید جامه عمل پوشاندند و طبق دستورالعمل طرح ایران مهارت از ابتدای سال تحصیلی در ۴کارگاه آموزش مهارت که شامل جاجیم و گلیم بافی ، ساخت بطری تزئینی ، ساحت جعبه تزئینی و میخک آرایی بود مهارتهای لازم را آموختند و شعار هر دانش آموز ، یک مهارت را عملا فرا گرفتند .

مرضیه قنواتی دبیر فرهنگ و هنر این آموزشگاه افزود : نیروی متخصص نیاز امروز جامعه است که امیدواریم با برپایی اینگونه نمایشگاهها بتوانیم در زمینه کشف، شناخت و رشد توانایی‌های دانش‌آموزان مفید باشیم و در قالب طرح ایران مهارت ، نیروهایی متخصص و باانگیزه برای جامعه تربیت شوند.
گفتنی است ، این دانش آموزان از ابتدای مهر امسال در درس هر دانش آموز یک مهارت شرکت کرده اند و مهارت لازم را در زمینه ساخت جعبه های تزیینی،میخک بافی، مهلو بافی و جاجیم بافی را فرا گرفته اند.

دانش آموزان روستای آبشیرین آثار خود را در نمایشگاه کوچکی که در محل مدرسه خود دایر کرده بودند ،در معرض دید عموم قرار دادند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.