طرح ارزیابی فریضه نماز در مدارس کشور به اجرا میشود

به گزارش توازن حجت الاسلام و المسلمین حسن اسکندریان روز شنبه در حاشیه آئین اختتامیه جشن تکلیف دانش آموز پسر عشایر استان های جنوبی و مرکزی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این طرح کیفیت برگزاری نماز مدارس در ۲۸ شاخص از سوی کارشناسان ارزیابی می شود.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری مطلوب نماز در سال های اول سن تکلیف ، از آموزش ۲۸ هزار مدیر مدرسه در طرح یاوران نماز از سال ۱۳۹۴ تاکنون برای تحقق این امر خبر داد.
اسکندریان تصریح کرد: پنج هزار نفر از مدیران مدارس غیرانتفاعی در طرح آموزشی مدیریت و برنامه ریزی یاوران نماز (مبین) تا پایان سال جاری شرکت می کنند.
به گفته اسکندریان تاکنون هشت هزار معلم پایه سوم در طرح آموزش با موضوع نماز و جشن تکلیف شرکت کردند و براساس برنامه‌ریزی این دوره آموزشی برای چهار هزار معلم دیگر تا پایان امسال اجرا می شود.
اسکندریان برپایی آیین جشن تکلیف ۳۰۰ نفر از دانش آموزان عشایر استان های شمالی و شرقی کشور در اردوگاه شهید منتظری شهریار را از دیگر برنامه های فرهنگی مدارس کشور دانست.
وی ابراز داشت که برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان پسر کشور از پارسال شروع شده است.
معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هر ساله جشن تکلیف برای ۷۵ درصد دانش آموز پسر یعنی ۲۵۰ هزار نفر برگزار می شود.
به گفته اسکندریان هر ساله جشن تکلیف برای ۳۵۰ هزار دانش آموز دختر معادل صد در صد این دانش آموزان در کشور برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین اسکندریان اظهار داشت: آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی و تعمیق اعتقادات و باورهای دانش آموزان رسالت فرهنگی مدارس برای مصون ماندن آنان از آسیب های اجتماعی و تبلیغات رسانه ای دشمن است.
۵۳ هزار مدرسه در کشور دارای نمازخانه است که از این تعداد ۵۰ درصد نمازخانه مستقل دارند.
این تعداد مدرسه معادل ۳۰ درصد مدارس ایران است.
هم اکنون ۱۹هزار روحانی و طلبه مرد و زن در مدارس کشور فعالیت دارند و اقدام به برگزاری نماز جماعت می کنند.
بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز در مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند.
جشن بزرگ تکلیف ۴۵۵ دانش‌آموز عشایر کشور با حضور معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش ، نماینده ولی فقه در کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان کشوری و استانی روز پنجشنبه در گچساران آغاز بکار و امروز شنبه بیست و هفتم بهمن ماه بکار خود پایان داد.
در این جشن بیش از ۴۵۵ تن از دانش آموز پسر مکلف دوره متوسطه اول عشایر استان‌های اصفهان، چهارمحال بختیاری، خوزستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، یزد و فارس حضور داشتند.
در کنار برنامه جشن تکلیف دانش آموزان، کارگاه‌های آموزشی با عناوین تولد معنوی، بهار بندگی، صحت قرائت نماز، احکام، آشنایی با تقلید و مرجعیت، نشاط و شادابی، نجوم و قبله شناسی و فرهنگ تشکر برای دانش آموزان شرکت کننده برگزار شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.