نامزد های نهایی پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی شدند

به گزارش توازن ، در پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران ۱۴۰۶ روستا و آبادی عشایری از تمامی استان های کشور موفق به ارسال آثار خود به دبیرخانه مرکزی این جشنواره شدند که نسبت به سال گذشته هم از نظر کمیت برنامه ها و روستاهای شرکت کننده و هم از نظر کیفیت طرح های معرفی شده رشد قابل توجهی داشته است. در طرح های ارسالی برای این دوره از برگزاری این جشنواره، به خصوص در حوزه محتوایی و مستند سازی الگوهای جدیدی ارایه شده است. داوری این جشنواره در چهار مرحله صورت گرفت و ۴۳ روستا به مرحله نیمه نهایی داوری این جشنواره راه یافتند و پس از داوری این مرحله هئیت داروان این جشنواره ۲۰ روستا را برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب کردند که پس از داوری نهایی ۱۰ روستا به عنوان روستای برگزیده و ده روستا به عنوان روستاهای تقدیری انتخاب خواهند شد. همچنین از سوی هئیت داوران این جشنواره یک روستا از روستاهای برگزیده ادوار قبل این جشنواره به عنوان برگزیده استمرار (برگزیده برگزیدگان) انتخاب می شود.

بیست روستای راه یافته به مرحله نهایی پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به این شرح هستند.
ردیف نام روستا نام شهر نام استان

۱ ابتر ایرانشهر سیستان و بلوچستان

۲ ارکان بجنورد خراسان شمالی

۳ اسفندیار طبس خراسان جنوبی

۴ جایدشت فیروزآباد فارس

۵ حصار زبرخان نیشابور خراسان رضوی

۶ خیرآباد جلیل دوگنبدان کهگیلویه و بویراحمد

۷ دریان شبستر آذربایجان شرقی

۸ دنگسرک نکا مازندران

۹ زاغه بهار همدان

۱۰ زوارم شیروان خراسان شمالی

۱۱ قراخیل قائمشهر مازندران

۱۲ کردخیل ساری مازندران

۱۳ کریشکی لارستان فارس

۱۴ گردکوی مهریز یزد

۱۵ گورک سادات تنگستان بوشهر

۱۶ لاسجرد سرخه سمنان

۱۷ مربچه رامهرمز خوزستان

۱۸ مشکات کاشان اصفهان

۱۹ مومن آباد سرخه سمنان

۲۰ ناچیت بوکان آذربایجان غربی

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران همزمان با پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران روز شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ در سالن همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و مسئولان کشوری و استانی و اهالی قلم و فرهنگ برگزار خواهد شد.

فراخوان پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در ابتدای شهریور ماه ۱۳۹۷ از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ایران اعلام شد. استقبال گسترده شهرها و روستاهای کشور از این برنامه باعث شد دو مرحله مهلت ارسال آثار این جشنواره تمدید شود. در برگزاری پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب سازمان ها و نهادهای زیر همکاری و مشارکت دارند: کمیسیون ملی یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، نهاد کتابخانه‌های عمومی، خانه کتاب کشور، انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.