دومین اردوی ملی جشن تکلیف دانش آموزان استانهای جنوب و مرکز در گچساران+تصاویر

چکیده: دومین اردوی ملی جشن تکلیف دانش آموزان پسر عشایری استانهای جنوب و مرکز کشور به میزبانی کهگیلویه و بویراحمد در گچساران آغاز شد.

در آئین افتتاحیه این اردو که با حضور مسئولان کشوری-استانی-نماینده ولی فقیه در استان ونماینده مردم گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی،فرهنگیان ودانش آموزان برگزار شد
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در این اردو ۴۵۰دانش اموز پسر عشایری از استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان،فارس، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان وکهگیلویه وبویراحمد رسیدن به سن تکلیف خود را جشن می گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد، هادی زارع پور گفت: این جشن تکلیف در قالب کارگاه های آموزشی عملی دو روزه با محتولی تولد معنوی-صحت قرائت نماز-احکام، آشنایی با تقلید و مرجعیت، نشاط و شادابی،آداب وشکر،سوگندنامه تکلیف و نجوم و قبله شناسی برگزار می شود.

وی گفت: در۸کارگاه آموزشی این اردو در منطقه ی زیبای سرآب ننیز گچساران ودر سیاه چادرهای عشایری برگزار می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: آئین پایانی این اردو وبا برگزاری جشن تکلیف وعبادت ۲۷بهمن ماه در گچساران برگزار می شود.

هادی زارع پور گفت: جشن تکلیف مقدمه رعایت باید ها ونبایدها شرعی واخلاقی وسنگین تر شدن وظایف است.

نماینده ولی فقیه در استان ونماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری هم گفت:جشن تکلیف بر انسانهای واجب می شود که از بلوغ ایمانی برخوردار باشد.

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی گفت: زمانی که اندیشه وعلم به آگاهی وشعور منجر شود زمان تکلیف است.

وی گفت: تکالیف الهی از تکلیفهای تکریمی هستند ودر آنان خطاب به خدا به انسان وتکلیف انسان به خدا تجلی می یابد.

ملک حسینی با اشاره به اینکه امر کردن به انسان کرامت یافته انجام می شود گفت: جشن تکلیف جشن تعالی وکرامت انسانی ودانش آموزان باید از این تغییر وتحول خرسند شوند

وی گفت: آغاز بلوغ باید با شروع دانش همراه شود وضرورت دارد نوجوانان مسائل شرعی واحکام را با پرستش فرا گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان ونماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری گفت: خواند قرآن وهمراهی خانواده ها در این انس با قرآن یک ضرورت است.

وی گفت: مفهوم انسان ومکلف شدن وکرامت انسانی به انسانها شکوه می بخشد.

معاون نماز اداره کل قرآن،عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش هم گفت: سالانه بین ۲۰۰تا۲۵۰هزار پسر در کشور جشن تکلیف برای آنان برگزار می شود.

حجت الاسلام حسن اسکندریان گفت: از سال ۷۴تاکنون جشن تکلیف ۸میلیون و۵۰هزار دختر دانش آموز در کشور برگزار شد.

وی گفت: برگزاری جشن تکلیف بصورت اردو نوآوری در برگزاری آئین های سن تکلیف دانش آموزی است که از سال گذشته آغاز شد.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش وپرورش استان هم گفت: این جشن در راستای اهداف نظام تعلیم و تربیت، اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و توسعه و تعمیق فرهنگ اقامه نماز برگزار می‌شود.

سیدبهاءالدین ملک حسینی گفت:در طول برگزاری اردو برنامه های فرهنگی-هنری وتفریحی در کنار کارگاه های آموزشی برای دانش آموزان برگزار می شود.

مدیرآموزش وپرورش عشایر سیار استان هم گفت: ۳۰سیاه چادر عشایری برای برگزاری اردو در منطقه ی سرآب ننیز برپا وهمچنین غذاهای محلی استان تهیه می شود.

اسماعیل رضائی نیک گفت: بنیاد ملی خورشید کبری جهت مشارکت در این جشن ۴۰میلیون ریال برای برنامه های جشن تکلیف دانش آموزان عشایری استان اختصاص داد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.