۳۰۰ روستای هدف گردشگری در کشور تصویب شده است

به گزارش توازن ، محمدرضا شاملو روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح های هادی روستاهای شهرستان گچساران در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرح هدف گردشگری و دارای بافت با ارزش تاکنون در ۱۵۰ روستا تهیه شده که از این تعداد ۱۰۰ روستا با اخذ اعتبارات مورد نیاز عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

وی بیان کرد: در سالجاری بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح ها اختصاص داده شد.

شاملو اظهار داشت: همچنین در سال آینده بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح ها پیش بینی شده است.

وی ابراز کرد: در بخش گردشگری روستایی برنامه ششم توسعه، توجه به روستاهای دارای قابلیت گردشگری جایگاه ویژه ای دارد، برهمین اساس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نسبت به شناسایی روستاهای مستعد گردشگری و دارای بافت با ارزش اقدام کرده است.

شاملو افزود: طرح منظومه روستایی در ۱۷ نقطه کشور در دست اجرا قرار دارد که براساس آن توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و زیرساختی روستاها پیگیری می شود.

وی گفت:هم اکنون برای اجرای طرح های مطالعاتی منظومه روستایی بیش از ۱۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

شاملو ابراز کرد: هم اکنون طرح هادی در بیش از ۱۸ هزار روستای کشور در دست اجراست که تاکنون ۷۵ درصد از این طرح ها به اتمام رسیده است.

وی تصریح کرد: طرح های مزبور در روستاهای هدف گردشگری برای کمک به توسعه روستاها و رونق اقتصادی روستاها اجرایی می شود تا با بهسازی محیط روستا، بستر مناسب برای جذب و پذیرایی از گردشگران فراهم شود و روستاییان از مزایای اقتصادی حضور گردشگران در روستاها بهره مند شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح هادی ۵۶ روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان تاکنون تهیه شده افزود: تاکنون در ۵۱ روستا بالای ۲۰ خانوار این شهرستان طرح هادی اجرا شده است.

حسین جنتی تصریح کرد: کمبل، پشه کان، سربیشه، امامزاده جعفر، ناصرآباد، بیدزرد، ماهور باشت، کلاغ نشین، دیل، باباکلان، اسپر، نازمکان، چهاربیشه، سعادت آباد، محمود آباد، ده خلیفه، پادوک، مردان معصوم، آبگرمو مهم‌ترین روستاهای محل اجرای طرح‌های هادی در حال اجرا در گچساران است.

وی بیان کرد: اجرای طرح‌های هادی با هدف تقویت زیرساخت‌های رفاهی، توسعه خدمات رسانی به روستاییان و افزایش رضایتمندی اهالی می‌شود.

جنتی گفت: ۴۸ طرح عمرانی از سال گذشته تاکنون با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار در روستاهای این شهرستان اجرا شده است.

وی بیان کرد: سنگ فرش معابر، احداث جدول، ساخت پارک و طرح‌های گردشگری از طرح‌های اجرا شده در روستاهای این شهرستان بوده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.