مشارکت‌ اجتماعی مردم در طرح بازآفرینی شهری افزایش یافته است

به گزارش توازن ، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در بازدید از طرح بافت ۱۶۴ هکتاری فرسوده دوگنبدان با حضور محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با بیان اینکه سیاست‌های بازآفرینی شهری اقدامی پسندیده در راستای کمک به نوسازی بافت‌های قدیمی شهر است، تصریح کرد: طبق این سیاست بافت‌های قدیمی و فرسوده شهر که به نوعی به دست فراموشی سپرده شده بودند، بازآفرینی می‌شود که این مهم علاوه بر ایجاد نشاط در محلات به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست شهر کمک شایانی می‌کند.

غلام رضا تاجگردون اظهار داشت:  تاکنون ۱۳۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح اتصال معابر بافت فرسوده دوگنبدان هزینه شده است.

وی تصریح کرد: ۱۹۳ خانه در مسیر عملیاتی این طرح قرار دارد که تاکنون بیش از ۱۷۴ واحد خریداری شده است.

تاجگردون ابراز کرد: ۹۰ درصد از معابر خیابان کیامرثی (رینگ) معادل یکهزار و ۴۵۰ متر تاکنون بازگشایی شده است.

وی تصریح کرد: بهره برداری از این طرح نقش مهمی در شتاب بخشی به احیای واحدهای مسکونی و بهبود تردد مردم در این مناطق دارد.

تاجگردون ابراز کرد: بازگشایی رینگ معابر به عرض ۲۰ متر و طول یک هزارو ۶۰۰ متر از کیامرثی تا محله سادات هم اکنون در حال اجراست.

وی گفت: اگر می‌خواهیم در باز آفرینی بافت‌های نا کار آمد و فرسوده موفق باشیم باید استفاده از مشارکت مردم به ویژه ساکنان بومی بافت‌های فرسوده مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار گچساران در این بازدید با اشاره به احداث یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در شهر دوگنبدان گفت: در برخی از مناطق بافت فرسوده نظیر محله‌های سادات و کوی اسلام آباد طرح احیای بافت فرسوده پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و باید برای اجرای طرح‌های بازآفرینی در حال اجرا تلاش بیشتری شود.

علی خوان پایه بیان کرد: مالکان ۲ هزار واحد مسکونی مناطق مختلف بافت فرسوده شهر دوگنبدان تاکنون برای پیگیری تخریب و نوسازی ساختمان خود به این ستاد مراجعه کرده‌اند.

وی اظهار کرد: موضوع نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده که امروز به عنوان بازآفرینی از آن یاد می‌شود، در شهر  دوگنبدان از سال ۱۳۸۷ تصویب شده بود که چند سال به دلیل نبود اعتبار راکد بود اما در دولت یازدهم عملیات اجرایی آن آغاز شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.