۱۷۷ طرح عمرانی درگچساران و باشت افتتاح و کلنگ زنی شد

به گزارش توازن، استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز پنج شنبه در آیین کلنگ زنی و افتتاح این طرح ها در باشت گفت: ۹۱ طرح عمرانی و اقتصادی باشت بهره برداری و ۱۴ پروژه دیگر نیز کلنگ زنی شد.

علی محمد احمدی میزان اعتبار هزینه شده برای طرح های افتتاحیه در این شهرستان را ۷۵۵ میلیارد ریال ذکر کرد.

وی تصریح کرد: پرورش قارچ،چهارخطه جاده از گردنه شلال دون تا کلاغ نشین،فاز نخست گازرسانی به ۶ روستا و پارک ۱۰ هکتاری از مهمترین طرح های قابل بهره برداری باشت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد میزان سرمایه گذاری اختصاص یافته برای طرح های کلنگ زنی این شهرستان را ۱۴۲ میلیارد ریال برآورد کرد.

وی افزود:آبرسانی به روستاهای باشت از رودخانه شاه بهرام، تصفیه خانه و تامین آب شهر باشت را مهمترین طرحی هایی است که عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

۷۲ طرح در گچساران افتتاح و کلنگ زنی شد

به گزارش توازن،استاندار کهگیلویه و بویراحمد همان روز در آئین افتتاح و کلنگ زنی این طرح ها در گچساران گفت: این پروژه ها با اعتباری افزون بر یکهزار و ۲۴۰ میلیارد ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها شروع خواهد شد.

علی محمد احمدی اظهار داشت: این طرح ها در بخش های زیرساخت های شبکه برق،آب، بهداشت، مسکن، کشاورزی، صنعت و آموزش مناطق شهری و روستایی عملیاتی شده است.

وی ابراز داشت: از این تعداد طرح ۵۱ طرح با اعتباری بیش از ۶۵۰ میلیارد ریال بهره برداری شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مجتمع خدمات، گردشگری و رفاهی عالیشاهی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، کارخانه بسته بندی خرما با ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار، مجتمع فرهنگی ورزشی دوگنبدان با اعتبار ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، سیلوی ۳۰ هزار تنی ذخیره گندم کارخانه آرد مارون با اعتباری بیش از ۶۷ میلیارد ریال، مدرسه ۶ کلاسه خیرآباد سفلی با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال و چمن مصنوعی دیل با اعتبار پنج میلیارد ریال از جمله پروژه های عمرانی افتتاحی در این شهرستان است.

احمدی تعداد پروژه هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده را ۲۱مورد اعلام کرد و گفت: ۵۹۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای این طرح های جدید تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی روشنایی و روکش آسفالت گچساران بطول هفت کیلومتر با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال، مجتمع رفاهی با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، چمن مصنوعی چهاربیشه علیا با اعتبار پنج میلیارد ریال، سالن ورزشی روستای مارین سه میلیارد ریال در دهه فجر آغاز خواهد شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.