۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان گچساران به سیستم آبیاری نوین تحت فشار مجهز شده اند

به گزارش توازن علی مرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت، اظهار کرد: این انقلاب تمامی معادلات جهانی را  در هم شکست و موجب بهت و حیرت جهانیان شد.

 وی با بیان اینکه قبل از انقلاب کشاورزی محدود به تعیین تکلیف و اصلاحات اراضی و تولید محصولات با تنوع کم در حد دیم کاری و در زمینه دام  هم محدود به نگهداری گاو، گوسفند و مرغ ان هم در حد خانگی بوده و چاه کشاورزی به تعدادم بسیار کم و آب آن نیز  در مالکیت دولت دولت و خوانین بوده است.

 مدیر جهاد کشاورزی گچساران ادامه داد: پس از فروپاشی رژیم طاغوت، ارکان نظام جمهوری اسلامی یکی پس از دیگری شکل گرفت و دستگاه های دولتی کار خود را جهت خدمات قابل توجهی به مردم ارائه نمودند.

 وی  اذعان کرد:  سازمان جهادکشاورزی  از جمله دستگاه‌هایی بود  که  این وزراتخانه از جمله وزارتخانه راهبردی است که وظیفه تامین محصولات استراتژیک نظیر گندم و …. را دارد که نقش بسزایی در خودکفایی کشور و حفظ استقلال ملی را دارا است.

 مرادی اذعان کرد: جهاد کشاورزی برحسب وظایف گام های موثری جهت محرومیت زدایی و افزایش تولیدات کشاورزی اعم از ( زراعی، باغی و دامی) برداشته است که از جمله این خدمات  می توان به اجرای ۱۰ هزار هکتار اراضی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین  تحت فشار و ایجاد هشت هزار هکتار کشت مکانیزه  محصولات نظیر گندم، ذرت و کلزا  اشاره کرد.

 مدیر جهاد کشاورزی گچساران ادامه داد: همچنین تکمیل و یا شروع عملیات اجرایی طرح های عمده تامین آب و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در مناطقی نظیر امامزاده جعفر و روستاهای تابعه، باباکلان، دیل، آرو دژسلیمان ، لیشتر  اشاره کرد.

 این مسوول با بیان اینکه در آینده ۹۰ درصد اراضی کشاورزی این شهرستان از دیم به آبی تبدیل خواهند شد، گفت:  با ایجاد سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی گچساران موجب ایجاد چندین  هزار نفر اشتغال زایی و افزایش چشمگیر محصولات زراعی و باغی و ۱۶  زار تن تولید محصولات دامی در سال از جمله دیگر خدمات این سازمان خواهد بود.

 مرادی به پروژه های عمران جهادکشاورزی در چهار دهه عمر پربرکت  جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود:  پس از انقلاب به  129  روستای گچساران برق رسانی صورت گرفته در حالی که قبل از انقلاب این آمر صفر بوده است.

 وی ادامه داد: بهسازی و جدول کشی  روستاها به متراژ چهار هزار ۷۲۰ متر،  احداث ۸۱۶ متر مربع مدرسه روستایی، احداث ۱۰ هزار و  950 متر مربع مسجد روستایی، احداث ۱۹ دهنه پل به متراز ۳۶۳ متر،  احداث ۸۸ طرح راه روستایی و احداث  2 هزار و ۲۵۵ متر مربع ساختمان اداری از دستاوردهای انقلاب در این چهل  ساله است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.