زنگ انقلاب در مدارس گچساران نواخته شد

به گزارش توازن، این زنگ روز شنبه در آیینی در مراکز آموزشی پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم، فنی و حرفه ای، استثنایی و بزرگسالان این شهرستان به صدا درآمد.

امام جمعه گچساران در آیین نمادین نواخته شدن زنگ انقلاب در دبیرستان نیایش دوگنبدان گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی در چنین روزی به میهن بازگشتند و با اعتقاد راسخ به خداوند متعال در سایه حمایت و پشتیبانی ملت بزرگ ایران،انقلابی ایجاد کرد که هم اکنون به الگویی بی بدیل برای همه کشورهای آزادیخواه جهان تبدیل شده است.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی بیان کرد: نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس همزمان با لحظه ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی، افتخار بزرگی برای جامعه دانش آموزان و فرهنگیان و ملت ایران اسلامی است.

وی افزود: زنگ انقلاب زنگ بیداری، هوشیاری، مقاومت، استکبارستیزی، عزت و سربلندی برای ملت ایران ودیگر ملت های آزاده و مسلمان است.

فرماندار گچساران افزود : امروز زنگی برای یک کلاس مهم نواخته می شود، زنگ مکتب انقلاب، زنگی که همه ساله نواخته می شود تا در کلاسی شرکت و نمرات خوبی بگیریم.

علی خوان پایه با بیان اینکه مکتبی که در آن قرار می گیریم و شروع به آموختن می کنیم فراتر از کلاس های معمولی است گفت: مکتب انقلاب درس ایثار و شهادت را آموزش می دهد.

وی ادامه داد: باید قدر آنهایی که دانش آموخته این مکتب بودند را بدانیم. در سایه فرهنگ ایثار شهادت است که مکتب انقلاب پابرجا خواهد بود.

سرپرست آموزش و پرورش گچساران هم گفت: نرخ باسوادی هم اکنون در گچساران ۸۶٫۳ است در حالی که قبل از انقلاب ۴۷٫۲۹ بود.

محمد شهبازی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ باب نمازخانه مدارس، ۶۰ باب کتابخانه، ۲ باب کانون فرهنگی، ۲ باب هنرستان تربیت بدنی و ۱۴ فضای آموزشی در این شهرستان ساخته شد.

وی اظهار داشت: تقویت روحیه امید به آینده نظام، بیان دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و آگاهی بخشیدن به دانش آموزان نسبت به انقلاب از اهداف اجرای برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر در مدارس گچساران به شمار می رود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.