خانواده شهدا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی هستند

به گزارش «توازن» علی خوان پایه به همراه جمعی از مدیران امروز پس از غبار روبی و گلباران نمودن مزار شهدا به مناسبت چهلمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی به دیدار خانواده شهید « حسن کیامرثی » رفت و فرا رسیدن چهلمین بهار آزادی را تبریک گفت.

فرماندار گچساران در این دیدار تصریح کرد: خانواده شهدا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی هستند و ما هر چه داریم مدیون این عزیزان هستیم.

وی اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم برای خدمت به مردم به ویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تلاشی مضاعف داشته باشیم  تا بخشی کوچکی از دین خود را ادا کنیم.

خوان پایه اظهار داشت: شهدا و ایثارگران با مجاهدت و فداکاری خود در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی در صحنه حاضر شده و این انقلاب را به پیروزی رساندند، افزود: گرامیداشت یادو خاطره شهدا و ایثارگران و سرکشی به این خانواده ها امری ضروی است.

شهید بزرگوار « حسن کیامرثی » در سال ۱۳۱۴ در روستای امامزاده منیر از ایل قشقایی در خانواده ای مذهبی و عشایری دیده به جهان گشود. در کودکی پدر را از دست داد و در نزد عمویش بزرگ شد. خدمت سربازی را انجام داد اما تحصیلات را تا چند کلاس به حد خواندن و نوشتن ادامه داد. او در نزد خانواده بسیار عزیز بود . زمانی که می خواست به خدمت سربازی برود مادرش اصرار داشت که به شهری که خدمت می کند برود و کنار پادگان چادر بخرند. او دارای شغل آزاد بود و همیشه در تلاش و فعالیت بود چون متأهل بود و در یتیمی هم بزرگ شده بود بسیار فعالیت داشت. در اوج تظاهرات برعلیه رژیم منفور پهلوی شرکت و فعالیت زیاد داشت و می گفت چون نسل آینده به ما احتیاج دارد باید زمینه خوب زندگی کردن را برای آنها فراهم کنیم. بالاخره در تاریخ ۵۷/۸/۱۹ در جلوی مسجد شهیدان با ضرب گلوله رژیم منفور پهلوی به شهادت رسید. تا سالها خون وی که دستان خود را به خون زده بود و به دیوار حیاط مسجد زده بود نمایان بود. او به اتفاق ۵ نفر از دلیرمردان به شهادت رسید. یادش گرامی باد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.