شهرداری‌های استان ملزم به تغییر معاونان قراردادی شدند

عزیز فیلی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: شهرداری‌های استان در راستای اجرای ماده ۱۵ آیین نامه اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل و بخشنامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مبنی بر منع بکارگیری نیروهای قرارادادی در سمت های مدیریتی موظف به تغییر و جابجایی برخی از همکاران خود هستند.

وی بدون اشاره به تعداد نیروهای که در شهرداری‌ها باید جابجا شوند، عنوان کرد: تاکنون در برخی شهرداری‌های استان این قانون اجرایی و مسئولان رده‌های مختلف تغییر یافتند.

فیلی با بیان اینکه طبق قانون رابطه استخدامی معاونان شهرداری باید رسمی و یا پیمانی باشد، ابراز کرد: در صورت موافقت طرفین انتقال کارنان دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌ها منع قانونی ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از مهمترین مشکلات شهرداری‌های ۱۷ گانه استان را محدودیت‌های مالی دانست و افزود: جذب نیروهای بدون کارایی به این مجموعه‌ها به یک مشکل تبدیل شده است.

فیلی خواستار رفتن شهرداری‌ها به سمت درآمدزایی پایدار شد و گفت: شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد عمومی نباید منتظر اعتبارات دولتی بنشینند بلکه باید با تدبیر و ایجاد پروژه‌های درآمد زا به فکر عمران و آبادی شهر باشند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.