برند سازی در برنامه ریزی توسعه شهری در نظر گرفته شود

به گزارش توازن ، مهدی جمالی‌نژاد در نشست با شورا های اسلامی و شهرداری دوگنبدان و باشت اظهار داشت : حوزه برند در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از حوزه های برنامه ریزی و مدیریت شهری قرار گرفته و یک رقابت بین شهری را شکل داده است.


وی پیشرفت و تعالی شهر را حاصل هم افزایی مدیریت شهری است عنوان کرد و خاطر نشان کرد : همدلی اعضای شورا و شهرداری به آبادانی شهر ختم می شود.
جمالی‌نژاد افزود : برای هر شهر و روستا باید برنامه نوشته شود و در هر برنامه شاخص های توسعه مشخص شود .
وی تصریح کرد: مصوبات شوراهای اسلامی می بایست پشتوانه تخصصی و کارشناسی داشته تا تعالی شهر را بدنبال داشته باشند .
جمالی‌نژاد ادامه داد: ارتباط میان مدیریت شهری و بدنه اجتماعی جامعه مشارکت بیشتر شهروندان در امر اداره شهرها را بدنبال داشته و موجبات رشد و توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را فراهم می نماید .
معاون عمرانی و توسعه شهری وزارت کشور با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی و تدبیر تهدیدات به فرصت تبدیل می شود تاکید کرد: برای ایجاد اشتغالزایی روستاییان ، توزیع خدمات عادلانه و رونق روستاها پیگیری طرح‌های روستایی توسط دستگاه‌های اجرایی ضروری است.
وی توانمندسازی روستائیان را گامی در زمینه تولید و رونق اشتغال دانست و تصریح کرد: توانمندسازی نیروی انسانی منجر به تقویت کارآفرینی شده و ضمن افزایش بهره‌وری، درآمد پایدار ایجاد خواهد کرد.
جمالی‌نژاد گفت : در شهرستانهای گچساران و باشت ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در بخش های عمران شهری، زیر ساخت های حمل و نقل، آب و کشاورزی ، تپه ، مراتع ، دشت ، اراضی ، گیاهان دارویی ، فرودگاه ، پتروشیمی و نفت ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه فضا و شرایط امروز اقتصاد کشور ویژه و خاص است، اظهار داشت: در طول ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب، امسال جزو سخت ترین دوران است .
جمالی‌نژاد با بیان اینکه شهرستانهای گچساران و باشت دارای ظرفیت هایی است که بسیاری از شهرهای کشور حسرت داشتن آنرا دارند، افزود: حسن وجود اقوام مختلف موثر، میراث طبیعی، فرهنگی و معنوی-مذهبی قوی موجود در این منطقه بستر بسیار خوبی برای تحول آن است .
معاون عمرانی و توسعه شهری وزارت کشور تاکید کرد: جای سوال دارد شهرستانهایی به این زیبایی و با داشتن ظرفیت و قابلیت های فراوان چرا بعنوان یک برند به کشور معرفی نشده است ؟
وی اضافه کرد: شهرداری ها نیاز به نگاه نو، رویکرد، راهبرد جدید و حضور جدی و بدون شعارزدگی دارد .
جمالی نژاد گچساران و باشت را به دلیل دارا بودن ظرفیت های بالقوه چشم انداز خوبی عنوان کرد و اظهار داشت: جذب و حضور سرمایه گذاران و تسهیل و تکریم آنها کلید موفقیت توسعه این دو شهرستان است .

جمالی نژاد بیان کرد:  مزایای شهرداران کشور بسیار پایین است که این موضوع نیاز به یک تدبیر دارد.

وی افزود: در سال جاری بالغ بر هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش ساماندهی پسماند شهرها در کشور اختصاص داده شده است.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور خاطر نشان کرد: با توجه به وجود   ۱۲۷۶ شهر در کشور تنها ۱۳ درصد قیر را امسال برای ما لحاظ کردند که بسیار کم بوده و حتی این میزان به ۱۱ درصد نیز رسیده است .
این مقام مسئول با بیان اینکه ۴۰هزار پروژه عمرانی کم هزینه زود بازده در کشور افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد تاکید کرد : تلاش میشود در این شرایط سخت پروژه های عمرانی را با نگاهی نو پیش ببریم تا درآینده نشاط و شادابی بیشتری در حوزه عمرانی کشور رقم بخورد.

وی اظهار داشت: این طرح ها با مشارکت بسیج سازندگی کشور در مناطق شهری و روستایی سراسر ایران با هدف شتاب بخشی به توسعه این مناطق اجرا خواهد شد.
جمالی نژاد بیان کرد: این تعداد طرح عمرانی و اقتصادی غیر از پروژه هایی است که از سوی استانداری های مختلف کشور در دست اقدام است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تفاهم نامه اجرای این طرح ها منعقد شده و هم اکنون در حال انجام فعالیت های مقدماتی عملیات اجرایی این طرح ها هستیم.
وی ابراز داشت:امسال اعتباری از محل تبصره ۲ ماده ۳۹ برای کمک به شهرداریها و دهیاری ها اختصاص نیافته ولی از محل اعتبارات سال گذشته تعدادی ماشین آلات به آتش نشانی ها اختصاص داده شده است.
در این جلسه شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرستان های گچساران و باشت هم به بیان مطالبی در ارتباط با وضعیت موجود شهرهای خود پرداختند.
معاون عمرانی و توسعه شهری وزارت کشور قول مساعد در خصوص مشکلات مطرح شده اعم از : افزایش درجه دهیاری ها ، بحث آسفالت ، ماشین آلات و … را به شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرستان های گچساران و باشت داد.
به گزارش توازن جلسه شورا های اسلامی و شهرداری دوگنبدان و باشت با حضور معاونت محترم عمرانی وزارت کشور و نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .
مهدی جمالی نژاد در سفر خود به دوگنبدان و باشت به همراه نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و مسؤلان دوشهرستان از پروژه های درون شهری بازدید کرد.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.