کشف ۱۰۲ قبضه سلاح از متخلفین صید و شکار در استان

به گزارش توازن، محسن جعفری نژاد در گفت‌وگو فارس در گچساران  اظهار کرد:  از ابتدای سالجاری تا پایان آذر ماه تعداد ۳۴۵ نفر متخلف شکار و صید دستگیر و جهت اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند.

 وی با  ابراز نگرانی از وضعیت آمار بالای پرونده‌های تخلفات زیست محیطی در استان  افزود: در طی عملیات‌های گشت و کنترل تخلفات شکار و صید توسط یگان حفاظت محیط زیست از ابتدای سال تاکنون  در مجموع ۲۶۰ مورد تخلف به ثبت رسیده که در این زمینه ۳۴۵ نفر به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به صید غیر مجاز آبزیان گفت:  در این مدت یک هزار و ۸۷۵ قطعه ماهی صید شده از متخلفین کشف که  متخلفین به همراه آلات مکشوفه به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام مسوول متخلفین معرفی شده به مراجع قضایی در حوزه شکار غیر مجاز پرندگان و پستانداران را ۲۵۵ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۴۷ نفر به خاطر شکار پستانداران، ۲۰۸ مورد  شکار غیر مجاز پرندگان  و همچنین تعداد ۷۹ مورد نیز به دلیل زنده گیری پرندگان دستگیر شده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه تعداد ۱۰۲ قبضه سلاح مجاز و غیرمجاز از متخلفان کشف و ضبط شده است، خاطرنشان کرد: از این میزان تعداد ۱۸ قبضه سلاح غیر مجاز،  84 قبضه ساچمه زنی مجاز  و تعداد۲ قبضه تفنگ بادی کشف و ضبط شده است.

جعفری نژاد این ضمن تشکر از همراهی و همدلی مجموعه دستگاه قضا نیروهای نظامی و انتظامی در مرکز استان و شهرستانها در خصوص وضعیت پرونده های متشکله در مراجع قضایی  عنوان کرد: ۳۴۵ نفر متخلف به همراه ۲۶۰ مورد پرونده  به مراجع قضایی معرفی شدند که ۱۲فقره پرونده با صدور رای قضایی مختومه و ۲۴۸ مورد در حال  جریان است.

 به گزارش فارس، استان کهگیلویه وبویراحمد دارای  312 هزار هکتار منطقه حفاظت شده است که بیش از ۳۷۷ گونه مهره‌دار و پرنده در مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد زیست می‌کنند.

در حال حاضر هفت منطقه حفاظت شده در استان وجود دارد که از این میزان منطقه حفاظت شده دنا با وسعت ۹۳ هزار و۶۶۰هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خائیز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵هکتار، خامین با وسعت ۲۵ هزار ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با دو هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در استان وجود دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.