درد و دل پرستاران در هیاهوی تجلیل روز پرستار +تصاویر

به گزارش توازن ، مناسبت های خاص فرصت خوبی برای تریبون دادن به اقشار مختلف جامعه است واقشار مختلف انتظار دارند حداقل در روز خودشان بتوانند درد دلهایشان را بگویند و شنیده شوند .
در همین راستا به مناسبت میلاد بانوی صبر و ایثارحضرت زینب(س) همگام با نیکوکاری بنیاد ملی خورشید کبری ، سراغ قشر صبور و زحمتکش پرستاران مراکز درمانی که یکی از حلقه‌های حیاتی زنجیره سلامت هستند رفتیم.

جمعی از پرستاران بیمارستان شهید رجایی که مشغول کار بودند در این بازدید با نارضایتی درباره برنامه های روز پرستار گفتند: هر سال روز پرستار با پیام های زیبا و جشن های مختلف برگزار میشود، اما درددل پرستاران در هیاهوی جشن هایی که گاها تعداد زیادی از پرستاران به خاطر حجم کار اصلا فرصت شرکت در آن هم پیدا نمی کنند، گم می شود.

آنها افزودند: در مقابل همه تعابیر زیبایی که برای کار پرستاری تصور می شود ، جامعه پرستاری و بسیاری از پرستاران همچنان در شرایطی به سر می برند که نمی گذارد این قشر از داشتن یک زندگی سالم و حتی با رفاه حداقلی لذت کاملی ببرد.
این جمع با بیان اینکه پرستاران در جامعه کنونی همچنان دغدغه اشتغال دارند گفتند :ما از چتر کامل امنیت شغلی بهره مند نیستیم ، جمعی حقوق مکفی نداریم و پرداخت کارانه ما ، درگیر و دار مطالبات دانشگاهها و بیمه ها سرگردان است.
پرستاران ابراز کردند : هر چند تاخیر پرداخت های پرستاری در کلانشهرها کمتر شده است اما همچنان در بسیاری از شهرستان ها این تاخیرها بیشتر است و پرداخت مطالبات پرستاران از امروز به فردا می رسد.
پروین تاجگردون در این دیدار ضمن تبریک روز پرستار بر اهمیت کار پرستاران در بهبود حال بیماران تاکید کرد و گفت انجام خدمت خالصانه به بیماران یقینا رضایت خداوند را به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: پرستار یعنی صبر و تحمل و استقامت، پرستاران خط مقدم جبهه‌ی سلامت هستند و اگر کار خود را خوب انجام دهند جبهه‌ی سلامت در آرامش کامل خواهد بود.
گفتنی است : عدم به موقع پرداخت مزایا و بیمه باعث نارضایتی پرسنل و پزشکان و پرستاران از عمده ترین مشکلات مطرح شده در این بازدید بود ولی به رغم همه مشکلات هنوز هم همه پرستاران به حرفه خود عشق می ورزند و با جان و دل وظایف خود را انجام می دهند.
با اشاره به وضعیت فعلی پرستاری و مشکلاتی که پرستاران در نظام سلامت با آن‌ها مواجه‌اند، کاش مسئولان شهرستان در روز پرستار از همه پرستاران مشغول بکار در مراکز بیمارستانی و درمانی بازدید بعمل می آوردند .شهرستان گچساران شامل یک یا دو بیمارستان نیست ، مراکز درمانگاهی دیگر هم هست که پرستارانش با جان و دل زحمت می کشند که کانون توجه هیچیک از مسئولین قرار نگرفته است ولی به همت مسئول موسسه نیکوکاری بنیاد ملی خورشید کبری ابتدا از آن مراکز قدردانی بعمل آمد.


در تقویم ملی ما سالروز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار نامگذاری شده است ، این روز می تواند یاد آور صبر و متانت حضرت زینب (س) و بازآموزی آموزه ها و مولفه هایی معنوی باشد که در زندگی و منش بانوی صبور و پر صلابت کربلا موج می زند.
ضمن سپاس و تشکر فراوان از تعهد و اخلاص این زحمت کشان عرصه سلامت، پایگاه خبری توازن خجسته میلاد حضرت زینب کبری سلام الله علیها را تهنیت گفته و روز پرستار را به تمامی دلدادگان عرصه سلامت تبریک عرض می‌نماید.

انتهای خبر/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.