مراکز بیمارستانی گچساران مجهز به سیستم پیشرفته امحای زباله عفونی شدند


سید طاهر حسینی در گفتگو با توازن ، با بیان اینکه زباله های بیمارستانی در صورتی که به نحو مناسبی جمع آوری و معدوم نشود شیوع بیماری های خطرناکی را به همراه دارد، گفت: مراکز درمانی و بیمارستانی گچساران به سیستم پیشرفته امحای زباله بیمارستانی ۱۰۰۰لیتری به منظور بی خطرسازی زباله های عفونی مجهز شده اند.

حسینی با بیان اینکه مراکز بیمارستانی -منشا تولید زباله های پزشکی هستند و یادآور شد: این خدمت رسانی در راستای کاهش آلودگی محیط زیست و ایمنی ضریب اطمینان بهداشتی میباشد  .

وی افزود :  همه زباله های تولیدی در مراکز بهداشتی در بیمارستان جمع آوری و در جهت کمک به محیط زیست تحویل پسماند شهری داده میشود و امحا می شوند.

رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران با اشاره به اینکه جمع آوری پسماندهای بیمارستانی در شهرستان گچساران از طریق شرکتی آغاز شده اظهار کرد: زباله‌های مراکز درمانی بیمارستان ها و مطب های خصوصی به صورت تفکیک شده جمع آوری و بی‌خطر(تبدیل عفونی به غیرعفونی) میشود،  به پسماند عادی تبدیل و در نهایت به سیستم دفع پسماند شهری تحویل داده میشود که گام ارزشمندی در بهبود شرایط زیست‌محیطی فراهم میشود .

حسینی یادآور شد: با کمک این دستگاه و تجهیزات پیشرفته امحای زباله های عفونی می توان این زباله ها را وارد چرخه زباله های معمولی کرد.

*جشن گرامیداشت روز پرستار برگزار میشود

رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران در ادامه از برپایی جشنی تحت عنوان روز پرستار با حضور مدیر شبکه و بیمارستان ها و مسئولین استانی به پاس قدردانی از ۱۸۱ تن از زحمت کشان عرصه مراقبت ، خبر داد و گفت: هدف از برپایی این جشن نکو داشت روز و مقام پرستاران زحمت کش میباشد که ما هر ساله این برنامه را در زمان خاص خودش در دست اقدام  قرار میدهیم.

وی ادامه داد: به پاس قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر پرستاران بیمارستان شهید رجایی و بی بی حکیمه(س)،همزمان با ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) مراسم بزرگداشت مقام پرستار و تقدیر از پرستاران نمونه برگزار خواهد شد.

* نگرانی از عدم پرداخت مطالبات بیمه ای و مزایای معوق

حسینی در بخش دیگری با بیان اینکه عدم پرداخت مطالبات از سوی سازمان‌های بیمه‌ای نگران کننده بوده گفت: این تاخیر در پرداخت‌ها موجبات لطمه دیدن و زمینه‌ساز بروز و ظهور نارضایتی در بین همکاران و بخصوص همکاران طرحی که به علت ممنوعیت فعالیت در بخش خصوصی درآمدی دیگری ندارند، شده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه منابع محدود و نیازها نامحدود است و چاره‌ای جز مدیریت بهینه همین منابع محدود باقی نیست، خاطر نشان کرد: عدم به موقع پرداخت مزایا و بیمه باعث نارضایتی پرسنل و پزشکان و پرستاران – و شرکتهای خدماتی اعم از آشپزخانه نگهبانان درب ورودی ییمارستان – ستاد اعزام – درمانگاه سراپایی

گفتنی است ماهیانه ۶۸۰میلیون تومان از درآمد اختصاصی بیمارستان به ۵۳۰ نیروی مستقیم حقوق پرداخت میشود .

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.