هنرمندان با خلق آثار خود روشنگر تداوم مسیر انقلابی هستندبه گزارش توازن ، فرماندار گچساران در این آیین اظهار داشت : بزرگداشت دهه فجر برای پاسداری از ارزش‌های والای نظام جمهوری اسلامی به ویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس است.


وی گفت: همانطورکه مقام معظم رهبری می فرمایند زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است، یادواره شهدای هنرمند شهرستان گچساران و آغاز دهه فجر فرصت ارزشمندی برای پاسداشت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهید‌ان انقلاب اسلامی است و اصحاب فرهنگ و هنر در این زمینه نقش حساس و با اهمیتی دارند‌.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به برگزاری یادواره شهدای هنرمند گچساران اظهار داشت: یادواره شهدای هنرمند را باید با توجه به زمینه های هنری آنان از طریق برگزاری نمایشگاه های مربوط به رشته ای هنری آنها برگزار کرد.
وی افزود: انجام برنامه هایی نظیر ساخت نماهنگ و فیلم برای اشاعه فرهنگ و اهداف شهدای هنرمند نیز مورد توجه است.
رضا دهبانی افزود : برگزاری یادواره شهدا موجب ترویج و تاسی از رشادتها و ایثارگری شهدا بین نسل جوان می شود.

رئیس حوزه های علمیه استان کهگیلویه وبویراحمد هم با اشاره به وظایف هنرمندان برای حفظ آرمان‌های امام خمینی (ره) بیان داشت: انقلاب اسلامی ما مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته است و شاید عمده‌ترین وظیفه‌ای که برای هنرمند ما در این برهه وجود دارد این است که به شیوه‌ای منصفانه گاها منتقدانه واردحوزه مسائل اجتماعی شودوتلفیقی از داشته‌ها، دستاورد‌ها، ضعف‌ها و کمبود‌ها را در قالب هنر به تصویر کشد.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: به این ترتیب هنرمندان به عنوان چشم بینای جامعه مسائل را بازگو کنند و برای آرمانهای شهدا وحفظ افکار و دستاورد‌های انقلابی که امام خمینی (ره) پایه گذار آن بود تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد : وظیفه دینی هنرمند انقلابی ایجاب می‌کند که کار هنری انجام دهد و با نگاه تکلیف‌ محور وارد حیطه انقلاب شود و در پیروزی انقلاب اسلامی هنرمندان بودند که با هنر خود رشادت مردم و جوانان را به تصویر کشیدند و اکنون آن حماسه‌ها برای ما ماندگار شده است به طوریکه هنرمندان عرصه سینما با خلق آثاری ماندگاری لحظه لحظه انقلاب را به تصویر کشیدند و در یادها ماندگار کردند.
برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجرای سرود دانش آموزان دبیرستان شهید احمد کاظمی ،پخش کلیپ‌ها ، مستندات شهداء و تجلیل از خانواده های معظم شهداءاز برنامه های این یادواره معنوی در گچساران بود.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.