بودجه ۹۸ انقباضی است ­

چکیده: رئیس کمیسیون تلفیق مجلس: دولت، لایحه بودجه سال ۹۸ را به صورت انقباضی تدوین کرده است.

به گزارش توازن و به نقل از شبکه خبر، تاجگردون گفت: بررسی ما نشان می‌دهد دولت این لایحه را به صورت انقباضی تدوین کرده است البته اصولاً در شرایطی که ما در آن قرار داریم تنظیم بودجه به لحاظ انقباضی و همچنین باز کردن فضای اقتصاد کشور بویژه برای بخش خصوصی به صورت انبساطی کاری معقول است.
وی افزود: باید در بودجه تلاش کنیم که به حداکثر اهداف خود دست یابیم بویژه اینکه ما در فروش نفت با توجه به فشار‌های آمریکا محدودیت‌هایی داریم، اما راه‌هایی وجود دارد تا بودجه بتواند به حداکثر اهداف خود دست یابد.

وی همچنین درباره زمان بررسی لایحه بودجه ۹۸ در این کمیسیون نیز گفت: با تشکیل ترکیب هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق عملا ما وارد بررسی لایحه خواهیم شد البته نمایندگان تا آخر این هفته فرصت دارند تا پیشنهادات خود را به کمیسیون تلفیق ارائه کنند و پس از آن از اول هفته آینده کمیسیون تلفیق به مدت دو هفته لایحه بودجه را در دستور کار دارد.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس اضافه کرد: کمیسیون ابتدا کلیات لایحه بودجه را با حضور دستگاه‌های مرتبط بررسی می‌کند و سپس وارد جزئیات آن خواهد شد.

وی گفت: امسال هم شرایط بودجه‌ای ما دچار محدودیت است و هم اینکه زمان برای بررسی لایحه با توجه به تاخیر در ارائه آن به مجلس کم است بنابراین باید شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنیم تا به موقع لایحه بودجه تقدیم صحن مجلس شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.