اختصاص ۳۷ میلیارد تومان به طرح بازآفرینی شهری یاسوج، دهدشت و گچساران

چکیده: مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزارت راه و شهرسازی مبلغ ۳۷ میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری سه شهر بزرگ استان اختصاص داده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشست بازآفرینی بافت‌های شهری استان بااشاره به اینکه این اعتبار از محل منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی تامین و اختصاص داده شده است گفت: از ۲ هزار و ۷۰۰ محله مورد هدف بازآفرینی در کشور ۱۳ محله آن مربوط به استان کهگیلویه وبویراحمد است.
عزیز فیلی افزود: در سال‌های آینده محله‌های بیشتری در استان باز آفرینی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه هزار و ۱۲۲ هکتار در یاسوج، ۴۶۱ هکتار گچساران و ۱۶۲ هکتار بافت فرسوده در دهدشت وجود دارد ادامه داد: در این بافت‌ها ۸۴ هزار نفر در یاسوج، ۴۱ هزار نفر گچساران و ۱۹ هزار نفر در دهدشت ساکن هستند.
فیلی از توزیع عادلانه این اعتبارات بین سه شهرستان خبر داد و گفت: این اعتبارات به صورت سه تا ۳۰ درصدی بین شهرستان‌ها تقسیم می‌شود و مابقی اعتبار برای انجام کار‌های مطالعاتی بافت‌های فرسوده استان در نظر گرفته شده است.
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار از شرکت‌های خدمات رسان وشهرداری‌های دوگنبدان، یاسوج و دهدشت خواست تا هرچه سریعتر وارد عمل شوند تا در دهه فجر واحد‌های مسکن مهر در استان به بهره برداری برسند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.