مناطق بافت فرسوده استان احیا می شود

چکیده: معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳ منطقه بافت فرسوده در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت در این استان احیا می شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، نوید موسوی روز پنجشنبه در نشست کارگروه بازآفرینی شهر دوگنبدان افزود: هشت محله بافت فرسوده یاسوج، چهار منطقه شهر دوگنبدان و یک نقطه شهر دهدشت در این طرح احیا می شود.
وی بیان کرد: نوسازی یکهزار و ۸۱۵ واحد مسکونی و اداری در این طرح انجام می شود.
معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای هر واحد مسکونی محلات از پیش تعیین شده ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با کارمزد ۹ درصد و دوره بازپرداخت ۱۲ ساله اعطاء می شود.
موسوی بیان کرد: دستگاه های اجرایی می توانند زمین ها و ساختمان های فرسوده خود را برای بررسی کارشناسی اجرای طرح های رفاهی عام المنفعه بافت های فرسوده معرفی کنند.
وی گفت: براساس این طرح در صورت تایید کارشناسان برای ساختمان های اداری ۴۰۰ تا ۷۰۰ میلیون ریال وام پرداخت می شود.

فرمانداری گچساران


فرماندار گچساران با اشاره به در دست اجرای بودن طرح احیای بافت فرسوده در شهر دوگنبدان گفت: محله هایی مانند کوی کارگری شرکت نفت با توجه به قدمت ۶۰ ساله برخی واحدهای مسکونی، روستای آبگرمو و باغ فردوس برای الحاق به بافت فرسوده پیشنهاد می شود.
عبدالرحیم رحیمی این محلات در صورت تصویب در کارگروه های استانی و شهرستانی از مزایای تسهیلات بازسازی بهره مند خواهند شد.
وی از دستگاه های اجرایی خواست تا تمام توان و ظرفیت های اداری خود را برای اجرای طرح های محرک در مناطق تعیین شده بکار گیرند.
فرماندار گچساران با یادآوری گستردگی این طرح گفت: هر یک از دستگاه های اجرایی می توانند در اثرگذارتر شدن آن برای بهبود سیمای شهری سهیم باشند.
رحیمی آموزش فنی و حرفه ای، راه اندازی بازارچه صنایع دستی، ایجاد مجتمع های فرهنگی،توسعه فضای سبز و توسعه زیرساخت های شهری مانند ساماندهی کانال ها،جدول گذاری و پیاده روسازی از جمله اقداماتی است که با مشارکت دستگاه های اجرایی در بافت های فرسوده اجرا می شود.
رحیمی گفت:تاکنون بیش از یک هزار واحد مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان نوسازی شده است
وی افزود:تخریب رایگان، جمع آوری انشعاب‌های برق، آب و گاز، تخفیف در پروانه‌های ساختمانی و ضمانت زنجیره‌ای از دیگر خدمات ارائه شده برای احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان است.
طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان که سال ۱۳۸۷ تصویب شده بود چند سال به دلیل نبود اعتبار راکد بود اما در دولت یازدهم عملیات اجرایی آن آغاز شد.
۲۵ هزار نفر در واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان ساکن هستند که آسیب‌های فرهنگی و خطر حوادث طبیعی و انسان‌ساز آنها را تهدید می‌کند و این طرح فرصتی برای کاهش این آسیب‌هاست.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.