شعار در راهپیمایی گچساران زیبنده نبود

چکیده: نکته قابل تأمل در راهپیمایی ۹دی گچساران که باعث رنجش خاطر بسیاری از شهروندان گچسارانی و دیگران شد، شعار "مرگ بر هاشمی" از سوی میکروفن به دست و بلندگوی این راهپیمایی در گچساران بود.

امروز راهپیمایی ۹دی طبق روال معمول در سراسر ایران ،کهگیلویه و بویراحمد و گچساران برگزار شد.

نکته قابل تأمل در راهپیمایی ۹دی گچساران که باعث رنجش خاطر بسیاری از شهروندان گچسارانی و دیگران شد، شعار “مرگ بر هاشمی” از سوی میکروفن به دست و بلندگوی این راهپیمایی در گچساران بود.

مرحوم هاشمی رفسنجانی از ابتدای انقلاب اسلامی یار و همراه بنیانگذار جمهوری اسلامی و پس از آن همواره در کنار رهبری حضوری صمیمی و مستمر داشتند.

اختلاف نظرهایی جزیی میان ایشان و رهبر معظم انقلاب وجود داشت اما هیچ وقت این نظرات متفاوت باعث ایجاد فاصله میان ایشان و رهبری نشد.

مرحوم هاشمی از ارتباط صمیمی اش با رهبر انقلاب میگفت:در ایران دو نفر مانند من و رهبری را پیدا نمی کنید که تا این اندازه نزدیک به هم باشند ، عشق من آقای خامنه ای است . بیش از ۵۰ سال است که ما با هم دوست و همکار هستیم و اسرار جدا از هم نداریم .

بنظر می رسد سردادن شعار “مرگ بر هاشمی ” در حالی که ایشان دستشان از این دنیا کوتاه و حضوری فیزیکی بر روی این کره خاکی ندارند اقدامی نسنجیده ، احساسی و افراط گرایانه از سوی شخص شعار دهنده یا پشت پرده های احتمالی بوده است .

کاش میکروفن بدست این راهپیمایی بجای افتخار و گفتن اینکه این شعار برای اولین بار در این شهر و از سوی او سر داده میشود نگاهی گذرا به گذشته و خدمات مرحوم هاشمی رفسنجانی به انقلاب می کردند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
 1. ناشناس گفت:

  یک ضرب المثل لری میگه کسی که فحش میده به خودش بر میگرده .

 2. ناشناس گفت:

  اساسا مرگ رابرای هر کسی خواستن درست نیست بخصوص برای انسانهای باشرف و میهن دوستی مانند آقایان خاتمی کروبی وموسوی واینکه شعار برعلیه کسی که چند سالی است فوت نموده نهایت رذالت است،

 3. مومه گفت:

  ایشون یه ### بودند .

 4. گچساران گفت:

  این شعارها توسط برگزار کنندگان جهت تخریب نماینده پرتلاش و سخت کوش شهرستان گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی می باشد گرچه مردم این بلندگو باستان را می شناسد

 5. ناشناس گفت:

  خیلی آدم احمق وبی شعوری بوده که این شعار را داد اگه یه زره عقل داشت که این حرفه نمیزد رفسنجانی که دراین دنیای کثف حضور فیزیکی نداشته مرگ براو معنی چه میداد او آبروی خودش وشهرش را زیر سئوال برد تفو بر تو ای دنیای وحشی تفو اما دریا با لیس زدن سگان ولگرد که نجس نمیشود درود بدرود بر هاشمی رفنسجانی مرد روزهای سخت ایران

 6. شرمت الله گفت:

  هرکسی که در این زمانه محبوب عام مردم باشد با شعار مرگ حتی بعداز فوتش مواجه خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.