مرکز تخصصی خدمات ناباروری استان و بیمارستان۳۲ تختخوابی شهدای باشت افتتاح شد+تصاویر

چکیده: بیمارستان۳۲ تختخوابی شهدای باشت عصر امروز و پس از آن نخستین مرکز فوق تخصصی خدمات ناباروری کهگیلویه و بویراحمد با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان اجرایی استانی و شهرستانی در گچساران به بهره برداری رسید.

به گزارش توازن، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین بهره برداری بیمارستان۳۲ تختخوابی شهدای باشت گفت: عملیات اجرایی بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت با زیر بنای ۴ هزار و ۳۷۵ متر مربع در سال ۱۳۹۲ آغاز شد.

علی محمد احمدی افزود: ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بیمارستان شهرستان باشت هزینه شده است.

وی مساحت این طرح بهداشتی را پنج هزار و ۵۰۰ متر مربع اعلام کرد و گفت: برای تجهیز این طرح بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هم هزینه شد.

احمدی ادامه داد: این بیمارستان دارای سه طبقه و در بخش‌های تخصصی از جمله کودکان، زنان و زایمان، داخلی و جراحی ساخته شده است.

وی تصریح کرد: با خدمت رسانی این بیمارستان، نیازهای درمانی شهرستان باشت به صورت کامل پاسخ داده خواهد شد.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس اسلامی نیز گفت: سه پزشک متخصص تمام وقت و پنج پزشک متخصص پاره وقت در این شهرستان مستقر خواهند شد.

غلامرضا تاجگردون عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های حوزه بهداشت و درمان ساخت بیمارستان برای شهرستان باشت بوده که امروز به همت دولت جمهوری اسلامی این مهم میسر شد.

وی گفت : ۳۹ نفر از کادر بیمارستان باشت از طریق آزمون جذب شده است و ۱۶ نفر نیروی خدماتی نیز از طریق پیمانکار بکار گرفته می شود.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در آیین افتتاح مرکز تخصصی خدمات ناباروری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه مرکز درمان ناباروری نیاز استان بود ساخت این مرکز سال گذشته در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.

اورنگ ایلامی افزود: برای راه اندازی و تجهیز این مرکز اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه شده که با بهره برداری از این طرح تحولی مهم در امر ارایه خدمات مناسب به زوج های نابارور ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: این مرکز با زیربنای ۳۰۰ مترمربع در طبقه اول مرکز آموزشی و درمانی بیمارستان بی بی حکیمه (س) دوگنبدان ایجاد شده و ارائه دهنده خدمات کامل ناباروری به زوج های کهگیلویه و دیگر استان های همجوار است.

ایلامی ادامه داد: با راه اندازی این مرکز جامع از مراجعه شهروندان کهگیلویه و بویراحمد به سایر استان های کشور برای درمان ناباروری جلوگیری خواهد شد.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی بی بی حکیمه (س) دوگنبدان نیز افزود: در این مرکز فوق تخصصی ناباروری خدمات درمانی و دارویی لازم به زوج های نابارور برای بارداری و صاحب فرزند شدن ارایه خواهد شد.

پردیس بخشایی اظهار داشت: فوق تخصص های رشته های نازایی، ناباروری، زنان و زایمان، جنین شناسی و ژنتیک برای ارایه خدمات لازم به گروههای هدف در این مرکز مشارکت می کنند.

وی گفت: آی یو ای، آی وی اف، رحم اجاره ای، اهدای تخمک، لاپاراسکوپی و میکرواینجکشن از جمله عمل های جراحی ناباروری است که در این کلینیک به مراجعان ارایه می شود.

بخشایی ابراز کرد: بخش زنان و مردان به صورت مجزا، روانشناسی، مشاوره تغذیه و ورزش از بخش های درمانی این مجموعه فوق تخصصی است.

وی افزود: بهره گیری این مرکز از روش های تکمیلی ژنتیکی ،تشخیص پیش از لانه‌گزینی(PGD ) می تواند تحولی اساسی و به ارتقای ارائه خدمات بهینه در حوزه ناباروری نایل شود.

وی ساعت کار مرکز درمان ناباروری بیمارستان بی بی حکیمه (س) دوگنبدان را غیر از روزهای تعطیل ساعت ۸ تا ۱۴ ذکر کرد.

گفتنی است : وزارت بهداشت ۸۵ درصد هزینه های تشخیصی – درمانی ناباروری افراد را پرداخت می کند.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
  1. کیو گفت:

    …نامجو😜😜😜😜😜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.