آغاز مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در آینده نزدیک

چکیده: معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در لیکک گفت:مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

آغاز مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در آینده نزدیک

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر  کشور در جلسه شورای اداری شهرستان‌های بهمئی و لنده در منطقه برم الوان بهمئی گفت: دولت در زمینه اشتغال روستایی تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار مردم و سرمایه گذاران قرار داده و مرحله دوم آن به زودی آغاز می‌شود.

 دین پرست افزود:ارزیابی فرمانداران و بخشداران به میزان عملکرد آن‌ها در شکوفایی این استعداد‌ها و جذب سرمایه‌های تسهیلات اشتغال روستایی وابسته است.

وی با اشاره به اینکه کوتاهی در این مورد قابل بخشش نیست، گفت: دولت توجه ویژه‌ای به مناطق کمتر برخوردار دارد و تلاش می‌کنیم استعداد‌ها و توانمندی‌های شهرستان‌های مختلف استان شناسایی شود.

دین پرست ادامه داد:در مدت سه روز بازدید از استان کهگیلویه و بویراحمد، استعداد‌های فراوانی مشاهده شد که علت اصلی محروم بودن استان بدون تعارف سوء مدیریت است.

وی در ادامه نبود برخی از ادارات در شهرستان‌ها و بخش‌ها را نشانه ضعف دانست وگفت: استقرار ادارات در مراکز شهرستان‌ها و بخش‌ها ضروری است که این مورد در وزارت کشور به جد پیگیری می‌شود.فرماندار بهمئی هم با اشاره به خدمات نظام از گذشته تا حال گذشته گفت: شهرستان بهمئی دارای ظرفیت‌های زیادی است که در صورت توجه و حل مشکلات زیربنایی و اساسی می‌توان در زمینه صنایع وابسته به نفت، گردشگری و کشاورزی شاهد توسعه و پیشرفت این منطقه باشیم.
سنایی افزود: پست ۱۳۲ کیلو وات برق شهرستان حدود ۱۱ سال است که تنها ۱۰ درصد پیشرفت کاری دارد و تابستان امسال به سختی و با خاموشی های مکرر، برق شهرستان تامین شده و عدم اجرای این طرح مشکلات فراوانی برای شهرستان به وجود آورده است.
وی گفت: یکی دیگر از مشکلات، بیکاری جوانان این شهرستان است که می‌توان با سرمایه گذاری در صنایع وابسته به صنایع نفت با توجه به وجود حدود ۷۰ حلقه چاه زمینه اشتغال پایدار را فراهم کرد.
سنایی در ادامه با اشاره به ضروری بودن نگاه توسعه محور به این شهرستان افزود: شهرستان بهمئی اخیرا از طرف دولت به عنوان پایلوت برنامه توسعه اقتصادی انتخاب شده و امیدوارم که به نتیجه مثبتی در زمینه عمران و آبادانی این منطقه دست یابیم.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.