سند توسعه و محرومیت زدایی شهرستان گچساران پیگیری می شود

به گزارش توازن ، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در شورای اداری شهرستان گچساران گفت: هدف از حضور در این شهرستان شناسایی موانع توسعه ای و تمرکز برای رفع این موانع است و به جد سند توسعه و محرومیت زدایی شهرستان گچساران پیگیری خواهد شد.

بابک دین پرست شناسایی ظرفیتهای این شهرستان را یکی از اولویت های این سفر عنوان کرد و ادامه داد : شهرستان گچساران دارای ظرفیت های مستعد و مطلوبی است زیرا به لحاظ زیباییهای طبیعی ، وجود  رودخانه ، حاصلخیزی ، بوم گردی و طبیعت گردی  موقعیت این شهرستان را منحصر به فرد نموده و منشاء خوبی برای تولید و اشتغال است.

وی بررسی مصوبات سفر روسای جمهور به استان و پروژه هایی که روی زمین مانده و مشکلاتی که باعث ناراحتی مردم است پیگیری خلاء های موجود، شناسایی ظرفیتهای استان و شهرستانهایی که به آن توجه نمیشود ،  را از دیگر اهداف این بازدید عنوان کرد.

دین پرست افزود: اگر برخی استان ها کمتر توسعه یافته اند به دلیل عقب ماندگی های مدیریتی است و از اینجا به بعد اگر تلاش نکنیم عمق توسعه نیافتگی این استان ها بیشتر از پیش خواهد شد .

معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در پایان گفت: اولویت مجموعه دولت فقرزدایی، محرومیت زدایی می باشد که تحقق این مهم در توجه، اهتمام و همکاری تمامی مسئولان است.

در ابتدای این نشست فرمانداران دو شهرستان گچساران ، باشت و دهیاران بخشی از مشکلات شهرستان ها را در حضور معاون وزیر کشور مطرح کردند.

گفتنی است هیات اقتصادی وزارت کشور به منظور بررسی شرایط اقتصادی، رکود پروژه های عمرانی و جمع آوری مستندات لازم برای تدوین سند توسعه و محرومیت زدایی به کهگیلویه وبویراحمد سفر کرده در مدت ۲ روز با حضور در هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد به بررسی مشکلات ویژه هر شهرستان می پردازد.
این هیات پیش از این نیز با حضور در سیستان و بلوچستان سند محرومیت زدایی آن را در ۴۸۶ بند تدوین کرده است.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
  1. ناشناس گفت:

    اولویتی برای جاده کمربندی و فرودگاه قائل بشن

  2. گچساران گفت:

    اولویتی برای جاده کمربندی و فرودگاه قائل بشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.