۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه تأمین آب اراضی باباکلان

چکیده: رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه احداث ایستگاه پمپاژ و شبکه تحت فشار منطقه باباکلان گچساران ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش توازن و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، الیاس تاج‌الدینی در بازدید از چند پروژه حوزه آب و خاک شهرستان گچساران به باباکلان رفت و از نزدیک در جریان روند اجرایی پروژه احداث ایستگاه پمپاژ و شبکه تحت فشار این منطقه قرار گرفت. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه  ۵۸۰ هکتار از اراضی منطقه باباکلان در ۴۵ کیلومتری شهر دوگنبدان، به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز می‌شوند، افزود: در ماه اخیر برای دومین بار از این پروژه بازدید می‌کنم چرا که یکی از اولویت‌های این سازمان در سال جاری اتمام این پروژه است.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: سرعت انجام کار خوب است اما انتظار ما این است که اتمام این پروژه شتاب گیرد و اراضی ۵۸۰ هکتاری باباکلان به زیر آب بروند.
وی محل تأمین آب این اراضی دیم را رودخانه زهره اعلام کرد و گفت: الگوی کشت سازمان جهاد کشاورزی در این اراضی، کشت نخیلات و مرکبات است.
تاج الدینی ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۷۰۰ متر از خط انتقال آب، تکمیل شده است و پیمانکار قول داده است که در چند روز آینده ۲ هزار و ۳۰۰ لوله متر باقی‌مانده را نیز پوشش‌گذاری و به محل اجرای طرح حمل کند.
وی گفت: عملیات اجرای خط انتقال، ابنیه ایستگاه پمپاژ، خرید و اجرای تأسیسات مکانیکی، لوله، اتصالات و تأسیسات برقی پروژه با سرعت مطلوبی در دست اجرا است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: اجرای سیستم‌های نوین آبیاری به منظور افزایش بهره‌وری از آب، افزایش تولید و حمایت از اشتغال و درآمد کشاورزان و مردم مناطق مختلف در اولویت کاری این سازمان است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.