آخرین اخبار

قیمت دلار و سکه در مسیر صعود

اقتصادنیوز : سرعت افزایش قیمت دلار و سکه در بازار امروز ۹ مهر ماه شدت گرفت

اشتراک گذاری
09 مهر 1401
کد مطلب : 3370

به گزارش اقتصادنیوز ، سرعت افزایشی قیمت دلار در اولین روز هفته شدت گرفت.

نرخ دلار امروز در تهران بین ۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۳۳ هزار تومان مبادله شد. آخرین باری که اسکناس آمریکایی در تهران در کانال ۳۳ هزار تومان قرار داشت به خرداد ۱۴۰۱ بر می گردد. 

تحلیلگران فنی می گفتند سیگنال به بن بست رسیدن مذاکرت هسته ای و پیشروی اسکناس آمریکایی در بازارهای همسایه و از طرفی افزایش نرخ حواله درهم امروز موجب شد نرخ دلار در تهران کانال شکنی کند. 

امروز دلار در بازار ارز هرات وارد کانال ۳۲ هزارتومان شد. اسکناس آمریکایی عصر امروز  به قیمت ۳۲ هزار و ۴۵۰ تومان معامله شد. این قیمت نسبت به  روز پنجشنبه گذشته بیش از یک هزارتومان افزایش را نشان می دهد.

در سلیمانیه هم نرخ دلار آرایش صعودی به خود گرفت. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز از سه مرز مقاومتی عبور کرد وارد کانال ۳۳ هزار تومان شد . قیمت دلار در سلیمانیه عصر امروز ۳۳ هزار و ۱۵۰ تومان بود.  این قیت در مقایسه با دو روز قبل نزدیک به ۱ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد. 

نرخ حواله درهم نیز امروز پا به پای قیمت درهم بالا رفت و تغییر کانال داد . نرخ حواله درهم امروز ۹ هزار و ۱۰۰تومان بود. 

قیمت طلا ۱۸ عیار  بالا رفت

قیمت اونس طلا امروز تقریبا ۲ دلار و نیم پایین آمد و بر روی ۱۶۶۱ دلار قرار گرفت. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان گران شد و به ۱ میلیون و۳۶۹ هزار  تومان رسید.

سکه کانال ۱۵ را تصرف کرد 

سکه بازان امروز با شوک افزایش قیمت دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند و فلز گران بهای داخلی امروز وارد کانال ۱۵ میلیون تومان شد. قیمت سکه ظهر امروز با ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

حباب بی سابقه در بازار سکه 

ارزش ذاتی  سکه امروز ۱۲ میلیون و ۷۶۷ هزار تومان بود و حباب سکه بر روی محدوده  ۱۷ درصد قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =