جدیدترین خبرها

زائران پاکستانی در موکب بی بی حکیمه(س) گچساران+ فیلم

برپایی موکب چند سالی است که باعث وحدت بیشتر شیعه و سنی شده و همه تلاش می کنند تا در رونق کاروان عظیم اربعین نقشی داشته باشند و خادمان موکب حضرت بی بی حکیمه (س) گچساران هم با نزدیک شدن به ایام اربعین در تلاش اند تا به نوعی ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان ابراز کنند.
اشتراک گذاری
04 آبان 1397
کد مطلب : 333895

برپایی موکب چند سالی است که باعث وحدت بیشتر شیعه و سنی شده و همه تلاش می کنند تا در رونق کاروان عظیم اربعین نقشی داشته باشند و خادمان موکب حضرت بی بی حکیمه (س) گچساران هم با نزدیک شدن به ایام اربعین در تلاش اند تا به نوعی ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان ابراز کنند.

گویا در این موکب هرکسی وظیفه ای دارد. یکی آشپزی میکند ، گروهی از زوار پذیرایی و  دیگری گلاب پاشی زائرین را بدرقه می کند. یکی کفش واکس می زند و یکی خبرهای این همایش عظیم و زیبا را منتشر می کند دیگری تصاویر زائران را میگیرد ، بانوان هم پا به پای آقایان کمک میکنند و با شستن ظرف و کمک به آشپز برای طبخ غذا همکاری میکنند ، ایستگاه صلواتی چای – خرما و شربت هم به دست دیگر خادمان می چرخد و به همت جوانان مذهبی این موکب خدمت‌رسانی به زائران کشو ایران و دیگر کشورهای همسایه که از این گچساران به سمت کشور عراق در حرکت هستند، به صورت خودجوش و مردمی در حال انجام است.

داستان استقبال از این زوار هر لحظه رنگ تازه ای به خود می گیرد و شور و اشتیاق مردم برای خدمت رسانی بیشتر می شود و انگار که همه سعی دارند که اگر نمی توانند به کاروان اربعین برسند لااقل در این راه خدمتی انجام بدهند.

یکی از خادمین موکب حضرت بی بی حکیمه (س) در گفتگو با توازن ، گفت: من چند سال مداوم است که لیاقت حضور در راهپیمایی اربعین را داشته ام و به زیارت امام حسین (ع) نائل شدم اما امسال برای من اوضاع فرق می کند.

وی که علاقه ای نداشت اسمش مطرح شود، افزود: زمانی که به جمع این خادمین اضافه شدم و شور و اشتیاق خدمت این ها به زوار آقا امام حسین(ع) را دیدم به یاد سفر خودم به عراق و کمک های مردم در مسیر راهپیمایی اربعین افتادم.

وی گفت: امسال تصمیم گرفتم که در گچساران بمانم و تا جایی که توان دارم به این زوار خدمت کنم چون اتفاقاتی که من در این چند روز دیدم بی نظیر بود، همه در حال خدمت هستند.

حالا اگر به سراغ زوار برویم صحنه های جالبی را مشاهده می کنیم که غیر قابل وصف است در میان زوار خانواده هایی را می بینید که کل خانواده همه با هم آمده اند، پیرزن، پیرمرد، مرد، زن و کودک همه چیز را رها کرده اند و به عشق حسین(ع) پا در این راه گذاشته اند.

همه آمده اند تا در دریای عظیم اربعین قطره ای باشند، در میان این افراد کاروان اهل پاکستان با نوع عزاداری خود نظر ها را به خود جلب می کنند.

خلاصه همه و همه آمده اند تا ارادت خود را به امام حسین (ع) نشان دهند و هر کس هر طوری که می تواند می خواهد خدمتی انجام دهد و انگار که داستان عاشورا و اربعین روز به روز تازه تر می شود و بر شور و حرارت آن افزوده می شود.

*هیئت امنای موکب و زائر سرای حضرت بی بی حکیمه (س) در گفتگو با توازن، اظهار داشت : عملیات خدمات رسانی به زوار از روز ۲۵ مهر با توجه به ورود اولین گروه زائرین به شهرستان آغاز شده است.

رضا محمدی اظهار داشت: برای خدمت به این زوار اصل و بنیاد کار بر پایه خدمت و کمک های مردمی شکل گرفته است و سعی شده است که با توجه به تاکید مقام معظم رهبری یک جبهه مردمی تشکیل شود.

وی افزود: از همین رو خوشبختانه روز به روز بر این حرکت و جوشش افزوده می شود.

محمدی گفت: دوستان ما در این موکب نزدیک به ده روز است که به صورت شبانه روز در حال فعالیت و خدمت رسانی هستند و در طول روز ۵ هزار و  برخی روزها میزبان بیشتر از این زوار هم بوده ایم.

وی درباره پذیرایی از زائران اربعین در این موکب اظهار داشت: با توجه به اینکه زائر سرای حضرت بی بی حکیمه (س) اولین نقطه ورود زائرین است بنابراین اقدامات و نحوه پذیرایی از این مهمانان با همکاری جوانان داوطلب خدمت و  معتمدین عزیز ،  موکبی در محل تالار رضا ایجاد شده و همه تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

محمدی تصریح کرد : تلاش شده تا مردم را به همراهی بطلبیم و قطعا همراهی مردم با توجه به عشق مردم برای خدمت به این زائرین بسیار تاثیر گذار است.

هیئت امنای موکب و زائر سرای حضرت بی بی حکیمه (س) با تشکر از همه نهادها،ادارات و سازمان ها افزود: هرکسی سعی دارد تا به نوعی به این زوار خدمت کند که بیشتر فعالیت ها مردمی بوده است.

محمدی گفت: خوشبختانه روز به روز این جوشش مردمی و عشق به آقا اباعبدالله(ع) بیشتر می شود و بر تعداد افرادی که در این حرکت عظیم شرکت می کنند، افزوده می شود.

*جان محمد محمدی مسئول این موکب افزود: بیشترین خدمات و حمایتهای مالی های این موکب با کمک هیئت امنای موکب حضرت بی بی حکیمه (س) آقای رضا محمدی و بقیه امور به صورت خودجوش و مردمی در حال انجام و پیگیری است.

وی گفت: در راستای ارائه خدمت بهتر و مناسب تر به زائران کمک و همیاری سازمان ها، ادارات و نهادها ضروریست  و باید همه دست به دست هم دهیم تا میزبانی مناسب برای زوار امام حسین (ع) باشیم.

محمدی گفت: خوشبختانه باکمک نیروهای مردمی و داوطلب اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و از زائرین در سه وعده غذایی پذیرایی انجام میشود.

وی خاطر نشان کرد تمام تلاش ما بر این است که باهمکاری و همراهی مردمی و سایر دستگاه های متولی، میزبان خوبی برای زائران باشیم.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.