جدیدترین خبرها

۹۳ درصد بودجه بین دستگاه های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبادله شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 391 موافقت نامه اعتبارات امسال این استان معادل 93 درصد بودجه بین دستگاه های اجرایی و این سازمان مبادله شده است.
اشتراک گذاری
03 آبان 1397
کد مطلب : 333862

به گزارش توازن ؛ به نقل از ایرنا حسن نوروزی  تعداد موافقت نامه های اعتباری کهگیلویه و بویراحمد را ۴۱۸ فقره ذکر کرد.

وی بیان کرد: تاکنون ۸۵ درصد از بودجه استانی، ۹۲ درصد از اعتبارات ارتقای شاخص ها و ۸۱ درصد بودجه نفت سال ۱۳۹۷ در این استان تخصیص یافته است که نسبت به مدت مشابه سال های گذشته افزایش نشان می دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نحوه تحقق بودجه امسال از محل تبصره ب و به صورت نقدی خواهد بود.
نوروزی اظهار داشت: براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه دستگاه های اجرایی تا یک ماه آینده برای جذب بودجه فرصت دارند و در صورت تحقق نیافتن اعتبارات به خزانه بازخواهد گشت.
وی با اشاره به ابلاغ بخشنامه سازمان برنامه و بودجه درباره صرفه جویی در اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی افزود: در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلاتی مواجه است صرفه جویی در اعتبارات هزینه‌ای دستگاه ها یک ضرورت است.
حدود ۲ هزار طرح عمرانی با ۲۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در بخش های زیرساخت‌های حمل و نقل، آب، کشاورزی، گردشگری و سایر حوزه‌ها در کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.
جاده پاتاوه دهدشت، چهارخطه های بهبهان گچساران، یاسوج شیراز، یاسوج به سمیرم، تأمین آب چهار شهر حوزه کهگیلویه از سد کوثر و تکمیل تأمین آب آشامیدنی شهرهای دوگنبدان و لیکک از مهمترین زیرساخت‌های در دست اجرای کهگیلویه و بویراحمد است.
بیمارستان‌های ۲۸۶ تختی یاسوج، ۱۶۰ تختی گچساران و ۳۲ تختی باشت از مهمترین پروژه‌هایی است که تا پایان سال جاری بهره برداری خواهد شد.
از مجموع یکهزار و ۶۴۳ روستای دارای سکنه در کهگیلویه و بویراحمد ۷۲۰ روستا بالای ۲۰ خانوار و مابقی زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.