جدیدترین خبرها

مدیران با نظارت بیشتر بر نحوه اجرای طرح های عمرانی به توسعه استان کمک کنند

بررسی مشکلات جاده کمربندی،مشکلات آسفالت برخی روستاها،رونداجرایی جاده گچساران به باباکلان،مشکلات استادیوم تختی و مجموعه ورزشی بشارت ،رینگ بافت فرسوده شهر و نیز خسارت بارندگی به کانال های شهر از مهمترین موضوعات مطرح شده دراین نشست بود.
اشتراک گذاری
02 آبان 1397
کد مطلب : 333796

به گزارش توازن به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،نشست شورای اداری گچساران در خصوص بررسی پروژه های عمرانی این شهرستان باحضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ،جمعی از معاونین استاندار ،مدیران کل استانی و مسئولان محلی در سالن جلسات فرمانداری گچساران برگزار شد.

این نشست به ریاست فرماندار گچساران تشکیل و در آن روند اجرای برنامه ها و پروژه ها در حوزه های مختلف در مسیر توسعه بیش از پیش این شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت،در این نشست بر ضرورت اجرای متوازن برنامه های توسعه و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی شهرستان گچساران با توجه به ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمدتاکید شد.

علی محمد احمدی، استاندارکهگیلویه و بویراحمد  ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت:همه متعلق به این کشور هستیم و وظیفه دینی  ،اخلاقی و اسلامی داریم که تمام توان خود را برای توسعه و پیشرفت کشورمان بکار ببنیدم.

احمدی بیان کرد:مدیران دستگاه های اجرایی با نظارت بیشتر بر نحوه اجرای طرح های عمرانی به توسعه این استان کمک کنند.

درتقابل با نظام سلطه هستیم

وی افزود:باید توجه داشت که شرایط امروز کشور یک شرایط خاصی است و چهاردهه است که با نظام سلطه درآوردگاه های مختلف در تقابل هستیم، از جنگ تحمیلی گرفته تا گروهک ها و جنگ های مرزی ،بحث تحریم ها و نفوذ فرهنگی و جنگ نرم دشمن همه از موضوعاتی هستند که دشمنان برما تحمیل کرده اند.تهدید اقتصادی از بیرون و فشار از داخل
احمدی اظهارکرد:امروز نیز بحث جنگ اقتصادی مطرح شده و دشمنان برنامه ریزی کرده اند که با تهدید از بیرون و فشار از داخل ، محوریت مسائل اقتصادی را در دستورکار قراردهند؛اما ما ملت بسیار بزرگی داریم که تا رسیدن به این مرحله از انقلاب هزینه های بسیار بالایی پرداخت کرده اند.
مدیران با هوشیاری تلاش کنند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:همه کسانی که دل درگرو این کشور و آرمان های انقلاب اسلامی دارندبایدبا هوشیاری کامل برای دفاع از استقلال ،عظمت کشور و دستاوردهای که توسط فرزندان این ملت در عرصه های مختلف شکل گرفته است، تلاش کنیم.
تقویت حس خدمتگذاری درمسئولان
وی گفت:این تلاش درواقع زمانی به واقعیت خواهد رسید که ما درعرصه های دشواری همانند این روزها تلاش کنیم و حس خدمت گذاری را دروجودمان تقویت کنیم و مطالبات مردم ، گرفتاری ،معیشت و حل مشکلات مردم را دستور کارمان قرار دهیم.
باید کمربندها رامحکم بست
احمدی افزود:بنده درتمامی جلسات و مناسبت های مختلف به طور مکررتاکید کرده ام که باید  کمربند ها رامحکم بست که به فضل الهی از همه گردنه ها عبور کرده ایم ، امروز نسبت به گذشته درتمامی عرصه ها توانمندتر هستیم هرچند فشار دشمن نسبت به گذشته هم بیشتر شده است.
کشور توانمندی داریم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:دشمن به روش های مختلف از ابزار رسانه گرفته تا شبکه های اجتماعی و با استفاده از توان مالی و اقتصادی سعی در ضربه زدن به این انقلاب را دارد اما ملت ما بسیار بزرگ است ، کشور توانمندی داریم و به فضل خداوند از این گردنه سخت هم مثل گذشته عبور خواهیم کرد.
مسئولان باید جهادی کارکنند
وی درادامه بیان کرد:اما این اقدام مشروط به این است که حس خدمتگذاری و خدمت صادقانه را در خودمان تقویت کنیم،مدیر ما باید یک مدیر جهادی باشد ، شب و روز نشناسد و وقت و بی وقت پای کار باشدو از پروژه ها بازدید کند ، مشکلات مردم را ببیند تا مردم احساس کنند خدمتگذاران آنها وظیفه سربازی خودشان را بهتر انجام می دهند.
دوره عافیت طلبی و بی تفاوتی گذشته است
احمدی اظهارکرد:بدون تعارف بگویم که امروز دیگر دوره عافیت طلبی و بی تفاوتی نیست و مقطعی ای است که باید با همدلی و وحدت تلاش کنیم و موانع و مشکلات را فراروی ملت و مردم که جانشان را برای حفظ این کشور و انقلاب در عرصه های مختلف در طبق اخلاص گذاشتند ،با تلاش و همت مضاعف برداریم.
از لحاظ منابع مالی محدودیت نداریم
وی درادامه تصریح کرد:مدیران استان باید تعهد و دلسوزی را در عمل به منصه ظهوربرسانند ،طبیعی است که دراجرا موانعی هم وجود داردهرچند استان از لحاظ منابع مالی نسبت به سال گذشته محدودیت آنچنانی ندارد و همانطوری که اشاره شد امسال از سال های خوبی در بعد اعتبارات تملک دارایی ها است و تا این تاریخ ما تخصیصی داشته ایم که درطول یک دهه گذشته با وجود رشد بی سابقه نفت ،چنین تخصیصی را دراین مقطع نداشته ایم.
مدیران بهانه ها را کنار بگذارندو پای کار بیایند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:مدیران باید پای کار بیایند و این بهانه هایی که بنده می بینم که عمدتا بحث ناهماهنگی بین بخشی است را باید کنار گذاشت ؛ که بسیاری از این مسائل را می شود به راحتی حل کرد و سرمایه گذاری های عظیمی که درحوزه آب و خاک، انرژی و خدمات فرهنگی و عمومی داشته ایم را در اختیار مردم قرار دهیم.مدیران با اطلاعات وارد جلسات شونداحمدی تصریح کرد:دشمن تمام توانش را معطوف به این کار گذاشته که مردم ما رانسبت به آینده ناامید و ساختار مدیریتی کشور را ناکارآمد نشان دهد و نشاط را از مردم بگیرد ،ما درجبهه مقابل باید کارایی خودمان را افزایش دهیم و این کارایی زمانی افزایش پیدا می کند که مدیر ما احساس مسئولیت کندو با اطلاعات لازم وارد جلسات شود.
مشکلات مردم را مرتفع کنید
وی گفت:یک مسئول باید اشراف کامل برحوزه کاری اش داشته باشد و مسائل و مشکلات حوزه و طرح ها و پروژه های حوزه خودش را بداند و مدیرانی که عمدا در چنین جلساتی با اطلاعات ناقص مسائل را مطرح می کنند به این مفهوم است که این یک مدیر کارآمد دراین بازه زمانی نیست،بنابراین باید کمربندها را محکم بست و به کارآمدی در ساختار توجه جدی کنیم و وقت گذاشت و از مردم فاصله نگرفت و مشکلات مردم را مرتفع کرد.
نقش هژمونی رسانه ای دشمن
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:مردم ما خدمات را می بینند ،اما هژمونی رسانه ای دشمن شبهه افکنی می کند، ما پیشرفتی که به عنوان مثال در حوزه دانش پزشکی و علوم پزشکی چه در بحث دستاوردها ،  تولید علم ، تجهیزات و نیزآموزش در سطح کشور داریم در منطقه قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست.
بیمارستان باشت با بهترین استاندارد
احمدی افزود:در بازدید از بیمارستان باشت هم از نظر ساختمان و هم تجهیزات به جرات می توان گفت که از نظر استاندارد در حد قیاس با بهترین بیمارستان ها کشور استو این موارد را باید به مردم بگوییم ،در حوزه آب و خاک فقط در باشت ، امامزاده جعفر ، خان احمد و لیشتر سرمایه گذاری های عظیمی شده است.
مسئولان با خدمت رسانی به مردم امید دهند
وی تصریح کرد:راه طولانی در پیش داریم و کاستی هایی هم در طول مسیر وجود دارند ،اما وظیفه داریم به مردم امید دهیم و با قدرت راه خود را ادامه خواهیم داد و کاستی ها را مرتفع خواهیم کرد و در خدمات رسانی به مردم کوتاهی نخواهیم کرد.استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد:از همه مدیران و مسئولان تقاضا دارم که موضوع حضور در پروژه ها ، سرکشی ، نظارت و تسلط برامور کاری را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید که اگر کارشناسان و زیردستان بدانند ما بیداریم ،هم با انگیزه کار می کنند و هم درست کار می کنند.
مدیرانی که درچرت هستند
احمدی تصریح کرد:مدیری که در چرت باشد و اطلاعاتی نداشته باشد و از مدیران راه دور هم باشد نمی تواند وظیفه خودش را بدرستی انجام دهد و ازچنین مدیری سوءاستفاده خواهند کرد و آن موقع بیت المال ازبین خواهد رفت و ما به اهدافمان نخواهیم رسید.
اختصاص اعتبارویژه به مناطق گرمسیری
وی افزود : امسال چهلمین ساگرد انقلاب است و دولت هم منابعی خوبی را گذاشته است و موافقنامه ها هم مبادله شدو بویژه در مناطق گرمسیری استان سعی می کنیم اعتبارات را متمرکز کنیم و در فصول دیگر در حوزه راه ها و زیرساخت ها سعی می کنیم این منابع را به جاهای دیگر نیز اختصاص دهیم.فرماندار گچساران ، با اشاره به بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از طرح های بزرگ عمرانی تصریح کرد: تلاش می شود از تمام ظرفیت ها برای شتاب بخشی به توسعه شهرستان نفتخیز گچساران استفاده شود.
عبدالرحیم رحیمی ابراز داشت: ساخت جاده دوگنبدان، باباکلان بی بی حکیمه، جاده کمربندی، ۲مجتمع فرهنگی و ۲ بیمارستان از مهمترین طرح های در حال اجرای گچساران است که تکمیل آنها زمینه شتاب بخشی به توسعه این خطه را فراهم می کند.این نشست که با حضور تعدادی از مدیران کل و برخی مسئولین استانی برگزار شد؛ پس از ارائه گزارشی از برنامه ها و پروژه های هر کدام از دستگاه های اجرایی، روند پیشرفت پروژه های عمرانی و خدماتی شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم نیز دراین خصوص اتخاذ شد.بررسی مشکلات جاده کمربندی،مشکلات جاده ها وآسفالت برخی روستاها،رونداجرایی جاده گچساران به باباکلان،مشکلات استادیوم تختی و مجموعه ورزشی شهیدبشارت ،رینگ بافت فرسوده شهر و نیز خسات بارندگی های اخیربه برخی کانال های شهراز مهمترین موضوعات مطرح شده و مورد بحث دراین نشست بود.
انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.