جدیدترین خبرها

میزان بارش باران در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین بارندگی های بامداد امروز تا ساعت ۹ در این استان در شهرستان گچساران به میزان ۸٫۵ میلیمتر گزارش شده است.  به گزارش توازن ، به نقل از ایرنا ولی بهره‌مند  اظهار داشت: در بامداد امروز همچنین در ایستگاه های لیکک ۷، دهدشت و لنده ۶، امامزاده […]

اشتراک گذاری
30 مهر 1397
کد مطلب : 333782

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین بارندگی های بامداد امروز تا ساعت ۹ در این استان در شهرستان گچساران به میزان ۸٫۵ میلیمتر گزارش شده است.

 به گزارش توازن ، به نقل از ایرنا ولی بهره‌مند  اظهار داشت: در بامداد امروز همچنین در ایستگاه های لیکک ۷، دهدشت و لنده ۶، امامزاده جعفر ۳٫۲، شهرهای سی سخت و یاسوج کمتر از یک میلیمتر بارش باران ثبت شده است.
بهره مند افزود:حداقل دمای هوای ایستگاه های این استان در ۲۴ ساعت گذشته سی سخت ۹، امامزاده جعفر ۱۷٫۸، دوگنبدان ۱۹٫۲، یاسوج ۱۰٫۶ و دهدشت ۱۵٫۶درجه سانتیگراد ثبت شده است.
وی اظهار داشت: بارندگی ها تا عصر امروز در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.
بهره مند ابراز داشت:در سال زراعی جاری تاکنون در ایستگاه امامزاده جعفر ۴۶٫۲، دوگنبدان ۳۷٫۵، دهدشت ۸٫۵، لیکک ۸ و شهرهای یاسوج و سی سخت کمتر از یک میلیمتر باران باریده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: میانگین بارش باران این استان از ابتدای سال زراعی جدید تا روز ۲۹ مهر ۱۳ میلیمتر است در حالیکه در مدت سال گذشته بارش بارانی ثبت نشده بود.
سال زراعی از ابتدای مهر شروع می شود.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
کهگیلویه و بویراحمد یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

انتهای پیام/ط

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.