جدیدترین خبرها

۱۵ هکتار زمین تصرف شده تعیین تکلیف شد

آیین تکریم و معارفه رییس سابق و جدید دادگستری شهرستان گچساران با مسؤولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات دادگستری برگزار شد .از خدمات 28 ماهه رضا میشان رئیس سابق دادگستری شهرستان تجلیل و رضا غریب پور جهان آباد به عنوان رئیس دادگستری شهرستان گچساران معرفی شدند.
اشتراک گذاری
29 مهر 1397
کد مطلب : 333749

به گزارش توازن ؛ رضا میشان در این آیین به اهمیت ونقش  امنیت در جامعه پرداخت و گفت: امنیت از ضروریات زندگی انسانهاست که از نان شب هم مهمتر است که آثار خوب آن نصیب مردم خواهد شد.

وی در ادامه با برشمردن این موضوع که حکومت ما حکومت اسلامی است خاطر نشان کرد: ما داعیه اجرای احکام اسلام را داریم و بر اساس شریعت مقدس حکومت می کنیم پس نباید یاس و ناامیدی در مردم ایجاد شود که خدای نکرده حکومت نمی تواند امنیت را برقرار و این یک وظیفه شرعی است که می بایست حساسیت موضوع را مد نظر داشته باشیم.

میشان با بیان اینکه دستگاه قضایی و متصدیان امنیت عرصه را بر متخلفان تنگ کرده است  بیان کرد: در سال تحصیلی ۹۵ ـ ۹۶ با همکاری آموزش و پرورش گچساران طرح قاضی گستر در آموزشگاه این شهرستان آغاز شد که تا کنون ۱۷ جلسه در این خصوص انجام شد.

فرماندار گچساران در ادامه مسئولیت را امانت الهی دانست و نسبت به خدمت در چهارچوب قانون تاکید کرد و گفت: عدالت و ایجاد امنیت از کارهای اساسی قوه قضاییه بوده و باید کوشا باشیم تا در کمترین زمان ممکن به مردم خدمت کنیم.

عبدالرحیم رحیمی عنوان کرد: رضا میشان بالغ بر ۱۲ سال سابقه خدمت در دستگاه قضایی شهرستان گچساران را دارد.

وی ضمن قدردانی و تشکر از زحمات رضا میشان رئیس سابق دادگستری گچساران، اظهار امیدواری کرد که این مسئول در سنگر جدید همچنان با صلابت و قاطعانه ادامه خدمت دهد و سرافراز باشد، گفت: از طرف دیگر معارفه آقای رضا غریب پور جهان آباد را داریم که ان‌شاءالله ادامه دهنده راه آقای میشان بوده و با تعامل و همکاری خوب ادامه خدمت دهد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد هم در این آیین گفت: تعدادی افراد سودجو ۱۵ هکتار از زمین های حوزه شرکت نفت این شهرستان را به تصرف در آورده بودندکه با پیگیری های لازم از سوی دستگاه قضایی شهرستان گچساران رفع تصرف شد.
حجت الاسلام غلامرضا مزارعی اظهار داشت: همچنین بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از سرمایه این استان که در اختیار فرد خاصی بود در چند روز گذشته با رای قضات به بیت المال برگردانده شد.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: امسال برای پرونده کلاهبرداری ۲۱هزار راس گوسفند رای قاطع صادر شد و تمام اموال غارت شده به عشایر استان برگشت داده می شود.

مزارعی ادامه داد با تلاش دستگاه قضایی بخشی از زمین های ملی گچساران به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال از دست متصرفان خارج و به بیت المال برگشت داده شد.
وی بیان کرد: کلاهبرداران به ۷۰ میلیارد ریال جریمه و ۱۸ سال حبس محکوم شدند.
مزارعی با اشاره به اهمیت و جایگاه دستگاه قضا یی در نظام اسلامی گفت: دستگاه قضایی امنیت و عدالت فردی و اجتماعی را در جامعه تضمین می کند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد صلابت را لازمه کاری نیروهای امنیتی ذکر کرد و گفت: برخورد سریع و قانونی در کمترین زمان ممکن با متجاوزان و مخلان نظم عمومی برای دادگستری یک اولویت است.
وی ابراز کرد: به افرادی که موجب ناامنی در جامعه می شوند نباید رحم کرد و کوتاهی در این زمینه از سوی دستگاه قضایی گناه و معصیت است.
مزارعی به سرقت های مسلحانه سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: برای پرونده های سرقت مسلحانه این استان درکمترین زمان رای صادر شد.
وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و اقتصادی با اقتدار بیشتر در عرصه ارائه خدمات و کالاهای اساسی به مردم تلاش کنند.
مزارعی تصریح کرد: باید از ظرفیت ریش سفیدان مناطق مختلف استان برای کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی استفاده کرد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در بخش استخدام های بی ضابطه نیز در استان دستگاه قضایی ورود پیدا کرده و تعدادی از مدیران که در این پرونده دخیل بودند محکوم شدند و احکام آنها نیز در شرف قطعیت است.

حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: قوه قضائیه با مجرمان و مخلان امنیت و به جد برخورد خواهد کرد.

مزارعی افزود:دستگاه قضایی باید اقتدار ،صلابت و استقلال خود را درتمامی شئونات حفظ کرده ضمن اینکه تعامل و تکریم قشرهای مختلف مردم را رعایت کند.

وی افزود: باید از ظرفیت مهم نیروهای نظامی وانتظامی در برقراری امنیت و آرامش پایدار در سطح جامعه به نحو احسن استفاده کرد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به نقش مهم دستگاه قضا در پیشگیری از وقوع جرم گفت: ایجاد امنیت و آرامش پایدار در سطح جامعه از تکالیف اصلی دستگاه قضائی است.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.