جدیدترین خبرها

۱۴ موکب اربعین در استان شناسنامه دار شدند

بازرس ستاد عتبات عالیات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : با پیگیری‌های انجام شده 15 موکب استان کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه و پروانه فعالیت خود را از ستاد مرکز دریافت کرده‌اند.
اشتراک گذاری
29 مهر 1397
کد مطلب : 333747

شیروان کریمی در حاشه بازدید از موکبهای سطح شهرستان گچساران در گفتگو با توازن ، خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی را با اهمیت دانست و گفت: تاکنون برای۱۴ موکب شناسنامه و پروانه موکب داری صادرشده و برای دیگر موکب‌هایی که فعال هستند نیز در آینده نزدیک این پروانه صادر می‌شود.

وی بابیان اینکه سال‌های گذشته موکب‌ها دارای مجوز رسمی نبودند و به‌صورت توافقی برپا می‌شدند، اظهار کرد: امسال موکب‌ها مدیریت‌شده و دارای شناسنامه‌های رسمی خواهند بود.

کریمی خاطرنشان کرد: شناسنامه دار بودن و دریافت مجوز پروانه فعالیت موکبها در راستای ساماندهی و ارتقاء سطح خدمات دهی به زائران اربعین اجرا شده است.

وی افزود : ۲۸موکب پذیرایی از زائران اربعین از سوی مجموعه نیکوکاران و دستگاه‌های اجرایی این استان در مسیر زائران تا کربلا برپا شده است.

بازرس ستاد عتبات عالیات استان کهگیلویه و بویراحمد  بیان کرد : به‌منظور ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی ۲۱ موکب تا شلمچه و ۹ موکب دیگر در عراق برپا شده است.

کریمی در این بازدید با قدردانی از زحمات شبانه‌روزی تمام کسانی که در ایام اربعین حسینی خدمت کردند خاطرنشان کرد: هر مسلمانی که قدمی در راه خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) برمی‌دارد، خداوند ثواب عظیمی را برای آنان در نظر می‌گیرند.

وی روند خدمت رسانی موکبهای سطح استان را به زوار کربلا مطلوب ارزیابی کرد و از بین همه موکبها موکب بی بی حکیمه (س) واقع در تالار رضا – موکب ابالفضل العباس (ع) قشقهایی ها و موکب شهدای خیرآباد ، حضرت زینب (س) و شهید پردال را از لحاظ ارائه خدمات به زائران به عنوان برترین ها اعلام کرد.

بازرس ستاد عتبات عالیات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : طی ارزیابی کمی و کیفی در سال گذشته موکب حضرت بی بی حکیمه (س)به لحاظ خدمات به زائران حسینی در استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.