جدیدترین خبرها

کمک ۷۰۰ میلیون ریالی خیر گچسارانی برای مرمت امامزاده شاهزاده محمد (ع)

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران از کمک 700 میلیون ریال وجه نقد خیر گچسارانی برای ساخت و نصب ضریح امامزاده شاهزاده محمد (ع) در روستای پشکان خبر داد.
اشتراک گذاری
25 مهر 1397
کد مطلب : 333665

فرزین بهمنی آزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با توازن ؛ با بیان اینکه بقاع متبرکه باید به عنوان پایگاه فرهنگی در سطح شهر و استان مطرح شوند، اظهار داشت: دشمن با تمام تهاجم فرهنگی دین، آئین و جوانان را مورد هدف خود قرار داده که باید برای مقابله با آن، از ظرفیت امامزادگان برای رشد و تعالی فرهنگ تشیع بهره ببریم.

وی امامزاده شاهزاده محمد (ع) روستای « پشکان » را یکی از بقاع متبرکه شاخص شهرستان گچساران دانست و افزود: نسبت امامزاده شاهزاده محمد (ع) براساس اسناد موجود به نوادگان امام موسی کاظم(ع) برمی‌گردد.

بهمنی آزاد ضمن تقدیر و تشکر از سید عوض موسوی خیرنیکوکار این شهرستان با اشاره به بالا بودن هزینه ساخت و ساز در محل بقاع متبرکه از خیران نیکوکار خواست برای توسعه زیرساخت های عمرانی در این مراکز فرهنگی مشارکت بیشتری کنند.

بارگاه نورانی این امامزاده در فاصله سه کیلومتری روستای پشکان از توابع بخش مرکزی شهرستان گچساران در وسط قبرستان قدیمی دوره اسلامی در دامنه کوهی به نام «شهرو» واقع شده است.

گفتنی است ضریح امامزاده شاهزاده محمد (ع) از سوی هنرمندان اصفهانی ساخته و نصب شده است.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.