جدیدترین خبرها

جوانان بهبهان خواستار افزایش سهمیه در پالایشگاه بیدبلند شدند

جمعی از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس بهبهان خواستار افزایش سهمیه استخدامی نیروهای بومی در این پالایشگاه شدند.
اشتراک گذاری
23 مهر 1397
کد مطلب : 333490

جمعی از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس بهبهان خواستار افزایش سهمیه استخدامی نیروهای بومی در این پالایشگاه شدند.

یکی از این جوانان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: جوانان شهرستان بهبهان باوجود استعدادهای بی شمار اما از معضل بیکاری رنج می برند، علی رغم ابهاماتی که در این آزمون وجود داشت اما در آن شرکت کردیم و امیدوار بودیم سهم نیروهای بومی در استخدام این پالایشگاه افزایش یابد.
وی ادامه داد: ما در این شهرستان با مشکلات بسیاری از جمله معضلات زیست محیطی، بیکاری، کاهش آب رودخانه ها و خشک شدن اراضی مواجه هستیم، تکمیل این پالایشگاه و استخدام در آن آخرین امید ما بود.
مدیر روابط عمومی پالایشگاه ‘بیدبلند خلیج فارس’ نیز در همین خصوص به ایرنا گفت: سهمیه اختصاص داده شده به نیروهای بومی بهبهان برای استخدام در این پالایشگاه از طریق آزمون گرفته شده ۳۰ درصد است.
هدایت الله درخشنده ادامه داد: امشب با حدود ۲۰ نفر از معترضان به آزمون استخدامی در جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان بهبهان و مسئولان پالایشگاه بیدبلند صحبت کردیم و تلاش شد که ابهامات موجود در ذهن آنها را برطرف کنیم.
وی گفت: برخی از اعتراضات نیز به نحوه سوالات آزمون بود که دانشگاه امیرکبیر به عنوان مرجع معتبر علمی که سابقه بسیاری در برگزاری آزمون های استخدامی دارد باید پاسخگوی نحوه طراحی سوالات باشد.
درخشنده اظهار داشت: به معترضان گفته شد که درخواست های خود را به صورت مکتوب به ما ارائه دهند تا مطالبات آنها بررسی شود.
۲۹ تیرماه سال جاری آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس شهرستان بهبهان همزمان در ۲ شهر تهران و بهبهان برگزار شد.
شرکت ملی گاز و بانک صادرات ایران بهمن سال ٨٩ قراردادی امضا کردند که ساخت پالایشگاه بید بلند ٢ و واحد استحصال اتان در پالایشگاه پارسیان را شامل می شود.
فرآورش روزانه ۵٧ میلیون متر مکعب گاز، تولید یک میلیون و ۵٠٠ هزار تن اتان برای تحویل به پتروشیمی گچساران، همچنین تولید یک میلیون و ۵٠٠ هزار تن گاز مایع (ال.پی.جی) و ۴٠٠ هزار تن مایعات گازی، محصولات پالایشگاه بیدبلند ٢ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.