جدیدترین خبرها

۶۴ مصدوم حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوادث رانندگی در 24 ساعت گذشته در جاده ‌های مواصلاتی شهرها و روستاهای این استان 64 نفر مصدوم بر جا گذاشت.
اشتراک گذاری
21 مهر 1397
کد مطلب : 333468

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به ایرنا گفت: حوادث رانندگی در ۲۴ ساعت گذشته در جاده ‌های مواصلاتی شهرها و روستاهای این استان ۶۴ نفر مصدوم بر جا گذاشت.

جلال پوران فرددر گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقوع ۴۴ فقره تصادف در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد منجر به مصدوم شدن این تعداد از همشهریان شده است.
وی عنوان کرد: در مجموع هفت مصدوم توسط تکنسین‌های اورژانس در محل به صورت سرپایی مداوا و ۶۱ مصدوم در بیمارستان‌های استان بستری شدند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مجموع در این مدت به ۳۵ مصدوم در شهر و ۳۳ مصدوم در جاده‌ها توسط فوریت‌های پزشکی خدمات ارائه شده است.
وی ابراز داشت: همچنین در حادثه ای دیگر هشت نفر با گاز منواکسید کربن در شهر های یاسوج (هفت) نفر و دهدشت (یک) نفر مسموم شدند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از این تعداد سه نفر به صورت سرپایی درمان شدند و پنج نفر دیگر برای مراقبتهای پزشکی بیشتر به بیمارستان های استان انتقال داده شدند.
پوران فرد گفت: همچنین امروز دومین زایمان موفق طی ۲۴ساعت گذشته در آمبولانس اورژانس یاسوج انجام شد.
هم اکنون ۴۳ پایگاه امداد جاده و ۲ پایگاه امداد هوایی با حدود ۲۴۰ نیروی عملیاتی و ۶۰ نیروی ستادی در این استان فعالیت می‌کنند.
۲۰ هزار مأموریت در سال جاری از سوی امدادگران کهگیلویه و بویراحمد انجام شده که بیش از ۶ هزار مأموریت در بخش سوانح جاده‌ای بوده است.
کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
این استان دارای بیش از ۴۰ گردنه خطرناک و حدود ۱۵۰۰ کیلومتر نقاط حادثه خیز دارد.
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.