جدیدترین خبرها

هنرمند و شاعر برجسته گچسارانی درگذشت

سید مسلم خادمی از فرهنگیان برجسته و هنرمند گچساران و باشت که براثر عارضه مغزی دارفانی را وداع گفت آثار به یاد ماندنی زیادی در حوزه فرهنگ دینی از خود بر جای گذاشت.
اشتراک گذاری
21 مهر 1397
کد مطلب : 333466

سید مسلم خادمی از فرهنگیان برجسته و هنرمند گچساران و باشت که براثر عارضه مغزی دارفانی را وداع گفت آثار به یاد ماندنی زیادی در حوزه فرهنگ دینی از خود بر جای گذاشت.

سید مسلم خادمی از فرهنگیان برجسته و هنرمند گچساران و باشت صبح امروز براثر عارضه مغزی دارفانی را وداع گفت.

 براساس این گزارش، مرحوم سید مسلم خادمی یکی از  فرهنگیان  و  هنرمندان گچساران بود که بسیاری از اشعار ایشان در زمینه اشعار حماسی و انقلابی بوده است.

 وی متولد سال ۱۳۵۰ روستای امامزاده سیّد فخر الدین احمد (ع) (روستای عنا) از توابع شهرستان باشت دیده به جهان گشود که در این مدت آثاری زیادی را  در زمینه های خوشنویسی، خطاطی،  اشعار حماسی و  شعر آئینی  به یادگار گذاشته است.

وی مربی درس احکام و قرآن  در مدارس شهرستان گچساران بود.

این  شاعر اهل بیت با بیش از ۵۵۰۰ بیت در مرثیه، مدح و نوحه سرایی چهارده معصوم از
سال ۱۳۷۵ تا کنون  اشعار خود را ادامه داده بود.

مرحوم خادمی  در  سال ۱۳۸۹ در کنگره ملی عاشورایی از میان ۶۰۰ شرکت کننده رتبه اول در رشته نوحه سرایی  را کسب،  در رشته نوحه سرایی در سوگواره حضرت اباالفضل(ع) در سال ۱۳۹۱ در یاسوج از میان بیش از ۷۰۰ شاعر شرکت کننده رتبه اول  و کسب رتبه اول در رشته شعر آزاد و آئینی فرهنگیان استان در سال  ۱۳۹۱ را افتخارات این فرهنگی گچسارانی است.

یکی از آثار به چاپ رسیده شده این هنرمند گچسارانی  نینوای ناله‌ها مجموعه نوحه سرایی مرثیه و مداحی محرم و صفر در سال ۱۳۸۸ بوده که به چاپ رسیده است.
از آثار  آماده به چاپ ایشان می توان به جلد دوم و سوم نینوای ناله ها، نیلی،کبود، شکسته (رباعی های فاطمیه) طوفان تشنگی (شعر آئینی امروز)، خوابم را بده (مجموعه شعر سپیده سروده سال ۱۳۹۲ به بعد)، تالیف کتاب پژوهشی و تحقیقی «سهم من از تو چیست؟» و نامه ای در دست آب(اشعار انتظار) نام برد.

 از دیگر آثار مشهور وی می توان به تحریر زیارت نامه بیش از ۷۰ امامزاده به خط نستعلیق ، تحریر کتاب صحیفه سجادیه به خط نستعلیق و اجرای ۱۱ نمایشنامه انفرادی خوشنویسی از دیگر آثار  این هنرمند گچسارانی نام برد.

 مرحوم خادمی  در زمینه خوشنویسی نیز دارای رتبه های برتری کشوری، استانی و شهرستانی نیز بوده است.

به گزارش فارس، مراسم تشییع و خاکسپاری این هنرمند گچسارانی روز یکشنبه  از محل غسالخانه باشت به سمت  زادگاهش روستای عنا  برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.