جدیدترین خبرها

مهاجرت معکوس گچسارانی ها به روستاها

بسیاری از ساکنان ۱۷ روستای شهرستان گچساران که سال‌ها پیش به دلیل کمبود امکانات زیرساختی، روستا‌ها را ترک و به مناطق شهری مهاجرت کرده بودند اکنون به زادگاه خود بر می گردند.
اشتراک گذاری
21 مهر 1397
کد مطلب : 333462

بسیاری از ساکنان ۱۷ روستای شهرستان گچساران که سال‌ها پیش به دلیل کمبود امکانات زیرساختی، روستا‌ها را ترک و به مناطق شهری مهاجرت کرده بودند اکنون به زادگاه خود بر می گردند.

بخشدار مرکزی گچساران گفت: با اجرای طرح های تامین آب کشاورزی و توسعه زیرساخت های زندگی در قالب طرح های هادی،آبرسانی، گازرسانی و جاده سازی در روستاها، شرایط زندگی به طور چشمگیری در این مناطق بهبود یافته است.
فرج الله استلاحی افزود: برخی از ساکنان مناطق شهری گچساران ترجیح داده اند به صورت دائمی و تعدادی نیز در فصل کشاورزی به روستاها باز گردند و به فعالیت مشغول شوند.
بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد: امامزاده جعفر، پشکان، سرابننیز، اسلام آباد، تلخ آب شیرین، خربل، آبریگون، گناوه، سربیشه، شهرک مهاجرین، ناصرآباد، خیرآباد، مردان معصوم، مظفرآباد، چهاربیشه و کلاغ نشین از جمله روستاهایی هستند که میزبان ساکنان مهاجرت کننده از شهرها شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما بخشدار مرکزی گچساران گفت: امسال ۱۶ طرح عمرانی با اعتباری بیش از ۲۷ میلیارد ریال در روستا‌های این شهرستان اجرا شده است.
استلاحی افزود: از این تعداد طرح‌های عمرانی بیش از ۱۳ مورد در زمینه آسفالت، جدول‌گذاری و سنگ فرش کوچه‌ها و معابر روستا‌ها است.
وی اظهار داشت: ساخت ساختمان آتش نشانی روستای تلخاب شرین با سه میلیارد ریال، ساختمان دهیاری روستای جنگ زدگان با ۲ میلیارد ریال و ساختمان بازارچه محلی دیل با ۲ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح‌های عمرانی اجرا شده در روستا‌های این بخش است.
استلاحی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها بیش از چهار هزار نفر از ساکنان روستا‌های این شهرستان از خدمات عمرانی و رفاهی حوزه دهیاری‌ها برخوردار شدند.
وی گفت: تاکنون ۴۵ دهیاری در روستا‌های تابعه این شهرستان راه اندازی شده که از این تعداد ۱۲ مورد ساختمان اداری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.