جدیدترین خبرها

تشریح عملکرد شش ماهه نخست سال جاری رئیس اداره پست شهرستان گچساران

رئیس اداره پست شهرستان گچساران با بیان اینکه پست که یک نهاد مشتری مدار است که رضایت مشتری را سرلوحه امور خود قرار داده است گفت : در همین راستا حدود 239126حضور فیزیکی ورو در رو با همشهریان محترم در شش ماهه نخست سالجاری انجام شده است.
اشتراک گذاری
17 مهر 1397
کد مطلب : 333410

رئیس اداره پست شهرستان گچساران در گفتگو با توازن،ضمن تبریک روز جهانی پست ، پست را از کهنترین و گسترده ترین ابزار ارتباط میان شهرها و کشورهای دیگر دانست و به اهمیت جایگاه پست در جامعه اشاره و بیان کرد: تلاش در راستای خدماترسانی به مردم از جمله وظایف خطیر پست و کارکنان این اداره است.

رضا رضایی افزود : پیام وپیام رسانی به عنوان یک  نیاز اجتماعی از بدو زندگی بشر همواره مطرح وپست  به منزله عامل تامین کننده این نیاز نقش تعین کننده در زندگی اجتماعی داشته است .

رضایی  با بیان اینکه امروزه شرکت پست با ارائه سرویس های نوین متناسب با نیاز روز سعی در رضایت بیشتر ارباب رجوع و مشتریان خود دارد تصریح کرد: این نهاد دیرینه اجتماعی امروزه با مجهز شدن به پیشرفته ترین امکانات سهم ونقش بیشتری در پیام رسانی پیدا کرده است .

وی ادامه داد : در شرایط کنونی ارتباط پستی سازماندهی شده فاصله هارا از بین برده زمان را کاهش داده ودر توسعه اقتصادی اجتماعی وفرهنگی به عنوان عامل زیر بنایی پیشتاز حرکت عمومی است و این شبکه عظیم در هم تنیده میتواند در گسترش رفاه عمومی  وارتفا  دانش وفرهنگ اجتماعی سهیم باشد .

رضایی بیان کرد : پست در مبادلات اقتصادی خریدار را به فروشنده نزدیک میکند ومبادلات پولی را سرعت میبخشد پست بشر را از انزوای اجتماعی می رهاند  وبه عنوان عامل نزدیکی ملتها به یکدیگر نقش اساسی ایفا میکند ودر نهایت وحدت وهمبستگی اجتماعی فرهنگی اقتصادی بین افراد حقیقی وحقوقی را درگستره فرا سوی مرزها ممکن میسازد .

وی افزود : تلاش برای توسعه و بهبود خدمات پستی یکی از مهمترین اولویت ها این اداره است و تلاش می کنیم تا از آخرین خدمات در این شهرستان بهره گیریم.

رئیس اداره پست شهرستان گچساران حضور پست در تمام نقاط کشور ، جذب مرسولات پستی در سطح جامعه ، کوتاه کردن زمان قبول تا توزیع مرسولات پستی از هر نقطه ای به نقطه دیگر، جای گزینی ارتباط پستی  وجلوگیری از مراجعه مردم به سازمانها وادارات دولتی وخصوصی ، کاهش مسافرت های شهری وبین شهری ، جلوگیری از الودگی محیط زیست ، کاهش مشکل رفت وامد در شهرهای بزرگ ، گرایش به این سمت که هر پستچی کار هزاران نفر را انجام میدهد ، گرایش به سوی تحقق این هدف که مردم جزءبرای انجام کار اختصاصی وتفریح از منزل خارج نشوند ، صرفه جویی در هزینه های ارزی کشور را از مزایا و اهداف کلان این نهاد خدمتگذار عنوان کرد .

وی گفت : در شش ماهه نخست سالجاری ۲۹ عدد ارسال مرسولات مردم شهرستان به اقصی کشورهای جهان ،  ۱۰۲۹۶۰عدد جمع کل مرسولات صادره شهرستان به اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران ، ۶۴۳۴۵عدد جمع کل مرسولات وارده شهرستان که درب منازل همشهریان توزیع گردیده ، ۴۲۳۴عدد کل درخواست کد پستی جهت ارایه به سازمانها وادارات جهت ادرس دهی دقیق ، ۳۸۹۵عدد مرسولات خرید اینترنتی از طرف مردم  که به درب منازل توزیع شده است .

رضایی به ارایه خدمات مطلوبتراین اداره به نیابت از طرف دیگرادارات طرف قرار داد اشاره کرد و افزود :مراحل انجام پرونده سازی به تعداد ۲۱۰۲فقره سند تک برگ  وتوزیع درسطح شهرستان،توزیع اخطاریه به تعداد ۸۹فقره جهت انجام مراحل قانونی کارها در اداره ثبت اسناد ، ثبت نام کارت ملی هوشمند به تعداد ۴۰۲عدد ، توزیع کارت ملی هوشمند ۸۱۵۳عدد به صاحبان کارت ملی هوشمند ، توزیع  کارت خودرو برگ سبز وکارت سوخت توزیع گذر نامه وکارت پایان خدمت در سطح شهرستان ، توزیع قبوض تلفن درب منازل همشهریان به تعداد۴۸۸۱۲عدد ، توزیع اخطاریه به کار تعاون ورفاه اجتماعی تعداد۱۰۳۸فقره ، توزیع اخطاریه های بدهی مردم به  بانکهای عامل به تعداد۵۶۷فقره در سطح شهرستان میباشد که طی شش ماهه نخست سالجاری انجام شده است .

وی در ادامه به مشکلات و معضلات پیش روی که هم برای این اداره وهم برای مردم مشکل ایجاد کرده اشاره کرد و گفت : عدم درج ادرس  صحیح پستی  است که این  معضل تا حدودی با همکاری  شهرداری محترم وقت در چندین سال گذشته حل شده ولی قسمتی از شهر ازجمله پانصد دستگاه  وقسمتی از کارکنان دولت   هنوز با مشکل مواجه هستند وشایسته است شهردار محترم همکاری لازم را در این زمینه را مبذول فرمایند تاما بتوانیم خدمتی مطلوب را به همشهریان  ارایه نماییم.

زئیس اداره پست در ادامه نحوه آدرس نویسی را برای همشهریان گچسارانی متذکر شد و خواستار رعایت نوشتن آدرس دقیق پستی شد و افزود: اهمیت نوشتن آدرس به صورت صحیح و خوانا در مرحله نخست بخاطر اطمینان یافتن از رسیدن مرسوله به دست گیرنده، و در مرحله دوم اینکه به منظور برگشت مرسولاتی که به هردلیل گیرنده آنها نشناخته نشود، به فرستنده است.
وی با اعلام اینکه در برخی موارد آدرس ها دقیق نیستند گفت: آدرس را باید با اصول صحیح طبق معیارهای مشخص و اعلام شده، از طرف شرکت پست نوشت، بطوریکه محل آدرس فرستنده بالای قسمت چپ پاکت یا بسته و محل نوشتن آدرس گیرنده پایین سمت راست پاکت یا بسته میباشد.
رئیس اداره پست شهرستان گچساران در ادامه با اشاره به این که رعایت اصول صحیح آدرس نویسی به زودتر رسیدن مرسولات کمک میکند اضافه کرد: اگر شهروندی مرسوله پستی که داشته در موعد مقرر دریافت نشد می تواند با این اداره تماس داشته باشد تا با کد رهگیری وی از محل مرسوله خود آکاهی یابد.

رضایی دومین مشکل در راستای ارایه خدمات مطلوبتر را پستچی گری ادارت بیان کرد و گفت که ما را در انجام وظایف ذاتی خود با مشکل مواجه کرده است .

وی افزود : سومین مشکل که برای موزعین ما ایجاد شده است درخواست بعضی از همشهریان محترم از شرکت های خرید اینترنتی میباشد که درخواست میدهند وبعد از امدن کالا از گرفتن ان خوداری مینمایند  به طوریکه موزعین ما به تعداد ۱۷۶۹عدد درخواست همشهریان را به درب منازل انها برده ولی از قبول خوداری کرده اند وباعث اتلاف وقت همکاران ما در درسطح شبکه پستی شده است .

رئیس اداره پست شهرستان گچساران تصریح کرد : به طور حتم وجد میتوان گفت اداره خدمت رسانی  که بیشترین ارتباط را با مردم شهرستان گچساران به صورت حضوری  ورو دررو داشته است.

رضایی در خاتمه گفت : جا دارد به سهم خودم به همکارانم درسراسر این مرز وبوم وبه خصوص همکارانم در  اداره پست استان  وشهرستانهای  استان  بویژه همکارانم در اداره  پست گچساران این روز را تبریک گفته  واز خداوند ارزوی سلامتی همراه با خیر وبرکت برای تک تک این زحمتکشان که در سرما وگرما به ارایه خدمات مطلوب به مردم اقدام میکنند را نمایم .

گفتنی است ۱۷مهرماه برابر با نهم اکتبر در سراسر جهان روز جهانی پست نام گذاری شده است وتمام کشورهای جهان که حدودا ۱۷۰ کشور عضو این نهاد میباشند دست اوردهای خود را به مردم عرضه میدارند . فلذا به همین مناسبت  این اداره در شش ماهه سال گذشته به ارایه خدمات به مردم عزیز در سطح جهان وکشور ومردم خوب شهرستان گچساران پرداخته است که  طی این گفتگو به اهداف کلان این شرکت و ارایه  خدمات این اداره پرداخته شده است.

اداره پست شهرستان گچساران با ۲۲نفر نیروی انسانی  مانند کلیه ادارات پست سراسر کشور به ارایه خدمات مطلوب به مردم عزیز شهرستان پرداخته که به مواردی از ان  در شش ماهه اول امسال اشاره شده است.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.