جدیدترین خبرها

سی درصد رانندگان جاده‌ها و ۶ درصد گواهینامه بگیران معتاد هستند

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت گفت: 30 درصد رانندگان جاده‌های کشور و 6 درصد گواهینامه بگیران، معتاد هستند.
اشتراک گذاری
17 مهر 1397
کد مطلب : 333402

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت گفت: ۳۰ درصد رانندگان جاده‌های کشور و ۶ درصد گواهینامه بگیران، معتاد هستند.به گزارش توازن و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از گیت‌های جدید کنترل رفتار رانندگان پر خطر که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در شهریور ماه هر روز ۶۶ نفر و به اندازه جانباختگان هواپیمای تهران-یاسوج جان خود را در جاده‌ها از دست دادند.

وی افزود: به صورت دائم ۱۰ هزار مورد از تخت‌های بیمارستانی به مصدومان حوادث رانندگی اختصاص پیدا می‌کند و ده‌ها میلیارد تومان بودجه کشور صرف درمان این مصدومان می‌شود.

ایازی بیان کرد: ۷۰ درصد علت تصادفات رانندگی مربوط به رفتار‌های ترافیکی است و اصلاح رفتار رانندگان می‌تواند در کاهش تصادفات کمک کند و هر چه روی این موضوع سرمایه گذاری کنیم، ضرر نکردیم.

وی افزود: رفتار‌های پر خطر رانندگان از نگرانی‌های ما است و به غیر از رانندگان کم سنی که سوار خودرو‌های گران قیمت می‌شوند، دو گروه در هنگام رانندگی از موادمخدر استفاده می‌کنند.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت تصریح کرد: بر اساس آمارها حدود ۲ میلیون و ۸۵۰ معتاد در کشور وجود دارد و ۶ درصد افرادی که برای دریافت گواهینامه مراجعه می‌کنند، معتاد هستند.

وی گفت: همچنین ۳۰ درصد رانندگانی که در جاده‌ها رانندگی می‌کنند، اعتیاد دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.