جدیدترین خبرها

مراسم کلنگ زنی مسجد امام علی(ع) روستای اسپر برگزار شد

با حضور اهالی سیزدهم مهرماه کلنگ ساخت مسجد امام علی (ع) روستای اسپر در حوزه دیل و آرو از توابع شهرستان گچساران به زمین زده شد.
اشتراک گذاری
14 مهر 1397
کد مطلب : 333029

ساخت مسجد به عنوان پایگاه مذهبی در روستاها و مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
ساخت مسجد در روستاها علاوه بر انجام فرایض دینی می تواند مکانی برای گردهمایی های مذهبی، برپایی کانون های مذهبی و ایجاد تحول فرهنگی با برگزاری برنامه های مختلف باشد و با برنامه ریزی هیئت امنای مسجد می تواند به مکانی برای تربیت جوانان مؤمن و انقلابی تبدیل شود.
اهمیت مسجد سازی در دین اسلام به حدی است که در روایات ساخت مسجدی به‌اندازه لانه پرنده‌ای در عالم آخرت تبدیل به قصری در باغ بهشت می‌شود.
سنت ساخت مسجد در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز همانند سایر نقاط کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.
به گزارش توازن ؛ در روز ۱۳ مهرماه نیز آیین کلنگ زنی مسجد امام علی (ع) روستای اسپر در حوزه دیل و آرو از توابع شهرستان گچساران برگزار شد.
در این مراسم حاج سید قدرت اله بیعت اصل، فرمانده اسبق نیروی انتظامی شهرستان های باشت و گچساران که توسط هیات امنا و موسسین به عنوان مهمان دعوت شده بود ضمن حضور در گلزارشهدا و قرائت فاتحه درجمع اهالی روستا حاضر ومراسم کلنگ زنی مسجد توسط وی صورت پذیرفت.
بیعت اصل در این مراسم از اقدامات خوب ، خدا پسندانه و دلسوزانه هیات امنا و موسسین به خصوص اقایان حاج کرم خلیلی ، سعید محمد زاده، غلام رضا رضایی، علی پناه خداداد نژاد و اهالی متدین روستا تقدیر و تشکر کرد.
وی ابراز امیدواری کرد خیرین ومسئولین در این امر نیکو و خداپسندانه و ماندگار همکاری ومشارکت لازم را داشته باشند.


خبرنگار فتح الله پوران پور

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.