جدیدترین خبرها

اتمام عملیات اجرایی شبکه داخلی آبرسانی روستای بن‌پیر گچساران

رئیس آب و فاضلاب روستایی گچساران گفت: عملیات اجرایی شبکه داخلی آبرسانی روستایی بن پیر با اعتباری به مبلغ 2 میلیارد ریال در گچساران به اتمام رسید و این مدار هم اکنون در مرحله بهره‌برداری قرار گرفت.
اشتراک گذاری
11 مهر 1397
کد مطلب : 332839
رئیس آب و فاضلاب روستایی گچساران گفت: عملیات اجرایی شبکه داخلی آبرسانی روستایی بن پیر با اعتباری به مبلغ ۲ میلیارد ریال در گچساران به اتمام رسید و این مدار هم اکنون در مرحله بهره‌برد

سیادت شیری اظهار کرد: عملیات اجرایی شبکه داخلی  آبرسانی روستای بن پیر در این شهرستان  به اتمام رسیده است.

 رئیس آب و فاضلاب روستایی گچساران با بیان اینکه  این پروژه به طول۳٫۵ کیلومتر در این روستا اجرا شده است، گفت:  اجرای شبکه داخلی تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی روستای بن‌پیر به مبلغ ۲ میلیارد ریال انجام گرفته است.

 وی با اشاره به این که  آب شرب سالم و بهداشتی روستای بن‌پیر هم اکنون در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است، عنوان کرد:  تعداد ۳۲ خانوار با جمعیتی بیش از ۹۱ نفر از آب شرب سالم و بهداشتی در این روستا بهره‌مند شدند.

 این مقام مسوول در ادامه ابراز کرد:  در یک سال گذشته  تعداد ۱۷ پروژه اصلاح خطوط انشعاب آب، احداث مخازن و اجرای شبکه آبرسانی با اعتباری به مبلغ ۱۰۷ میلیارد ریال  در مناطق مختلف روستاهای این شهرستان  انجام گرفته است.

 شیری عنوان کرد: احداث چهار باب مخزن آب، اجرای شبکه‌های داخلی برای تامین آب پایدار روستایی، تعمییر، نگهداری، تامین و تجهیز تاسیسات آب آشامیدنی  شهرستان گچساران، مرمت و بازسازی تاسیسات شبکه‌های آب آشامیدنی ایستگاه‌های پمپاژ از جمله پروژه‌هایی بوده که در سال گذشته توسط اداره آب و فاضلاب گچساران انجام گرفته است.

 رئیس اداره آب و فاضلاب  روستایی گچساران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵۰کیلومتر از شبکه های داخلی و خطوط انتقال آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان فرسوده است که نیاز به بازسازی دارد.

 وی  با بیان اینکه  مرمت و بهسازی خطوط فرسوده شبکه آب شرب روستایی گچساران  نیاز به  ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار است، افزود: هم اکنون ۲۵ درصد از شبکه داخلی و ۳۰ درصد از خطوط انتقال آب روستایی گچساران  فرسوده است که نیاز جدی به مرمت دارد.

 شیری با اشاره به  خشکسالی و کاهش بارندگی در چند سال اخیر در شهرستان گچساران گفت: تعداد ۲۲ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و ۱۴ دهنه چشمه  در این چند سال به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی کم آب و یا خشک شده و نیاز به آبرسانی دارند.

شیری  ابراز کرد: تعداد  ۱۵ روستای گچساران که در کنار تاسیسات نفتی قرار گرفته‌اند آب مورد نیاز خود را از شرکت نفت تامین می‌شود.

به گزارش فارس، این مسوول اذعان کرد: این روستاها شامل  روستای آبکل، شمس عرب، سادات، خلف آباد، دژسلیمان، آبگندی، امامزاده جعفر، خربل، چهاربیشه علیا، بابا کلان، بن پیر، دره پلنگی، ککامبارک، بی بی حکیمه و باغ انار اسلام آباد با بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ خانوار با جمعیتی بیش از پنج هزار نفر  آب مورد استفاده خود را از تاسیسات نفتی تامین می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.