جدیدترین خبرها

مخاطب شناسی و اقتصاد هنر از اهداف سی‌امین جشنواره تئاتر کهگیلویه و بویراحمد

این نشست در حالی برگزار شد که به نظر می رسید همه در تلاش بودند تا تحولی جدی در تئاتر استان رقم بزنند.
اشتراک گذاری
10 مهر 1397
کد مطلب : 332449

به  گزارش توازن و به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمد علی پیرسبزی در نشست هم اندیشی  سی امین جشنواره تئاتر استانی گفت:این نشست در حالی برگزار شد که به نظر می رسید همه در تلاش بودند تا تحولی جدی در تئاتر استان رقم بزنند.

وی افزود: دلیل تغییر دبیر جشنواره، مخاطب شناسی، رونق اجرای عمومی تئاتر و کشاندن تئاتر به میان خانواده ها، ارتقای کیفیت تئاترهای استان و نحوه برگزاری جشنواره تئاتر امسال از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: نشست هم اندیشی جهت سیاست گذاری اجرای سی‌امین جشنواره استانی تئاتر برگزار و پیرامون مخاطب شناسی، جذب مخاطب و اقتصاد هنر تئاتر استان صحبت می شود.

پیرسبزی تاریخ برگزاری جشنواره استانی تئاتر را ٢٧ تا ٣٠ آبان ماه اعلام کرد و افزود: نمایش‌های متقاضیان شرکت کننده در جشنواره به اجرای عمومی می‌رسد و پیش از آنکه آثار به انتخاب هیئت داوران برسند، تعدادی از آثار نیز در حضور مخاطب مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

وی تغییر دبیر جشنواره تئاتر استانی امسال را از رویکردهای متفاوت جشنواره امسال دانست و گفت: انتخاب دبیر جدید جشنواره به این معنا نیست که تنها افراد عوض شوند، قبلا مدیر کل، دبیر جشنواره تئاتر بودند، باید تعاملاتی از جانب برگزارکنندگان جشنواره و شرکت کنندگان در جشنواره صورت گیرد و دبیر جشنواره منتظر نخواهد نشست که تنها به حمایت ها ی اداره ارشاد اتکا کند تا نتیجه همان نتیجه هر ساله باشد.

پیر سبزی  مخاطب شناسی ، مخاطب پذیری و اقتصاد هنر  را از دلایل حرکت امسال برای برگزاری جشنواره اعلام کرد و ادامه داد: واگر  قرار بر این باشدکه باز طبق روال گذشته کار کنیم و همچنان گروه ها منتظر این باشند که حتما حرکتی و حمایتی داشته باشند تا کار کنند، قطعا فعل نتواستن، همچنان وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.