جدیدترین خبرها

اختیار تام استاندار به وحیدمحمدی‌تبار/اعتبارات بحران دقیقا روی درد مردم بنشیند

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اعتبارات بحران برای کسانی است که به نحوی آسیب دیدند و باید بدون بروکراسی‌های اداری به درد مردم بخورند از مقام ارشد اجرایی این استان تقاضای حمایت از تشدید نظارت‌ها بر این اعتبارات را داشت که علی‌محمد احمدی نیز با دادن اختیار تام به او خواستار جلوگیری از انحراف بودجه‌های حوزه بحران در دستگاه‌های اجرایی شد.
اشتراک گذاری
10 مهر 1397
کد مطلب : 332436

آخرین دستور کار شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد امروز به حوزه بحران رسید تا وحید محمدی‌تبار گزارشی امیدبخش از اعتبارات اختصاص یافته به این استان در بخش زلزله بدهد و یک اختیار تام هم از استاندار بگیرد.

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات قابل توجه بحران زلزله اردیبهشت ماه این استان گفت و افزود: با پیگیری‌های مؤثر استاندار علاوه بر اعتبارات کلی بخش بحران، حدود ۳۰ میلیارد تومان نیز به بازسازی اماکن روستایی و شهری و جبران خسارات وارده به مردم در زلزله اخیر و بلایای طبیعی این استان به ما ابلاغ شده که اقدامی قابل توجه در بحث اعتبارات است.

محمدی‌تبار همچنین توضیح داد: هشت میلیارد تومان نیز به بازسازی تأسیسات زیربنایی اختصاص داده شد که بنا به بالا بودن میزان خسارت به ویژه شبکه آب شهرستان‌های بویراحمد و دنا این مبلغ به طور کامل به ادارات و شهرداری‌های این دو شهرستان اختصاص داده شد.

وی همچنین از اختصاص مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان به بازسازی و تعمیر اماکن روستایی و شهری و جبران سایر خسارات ناشی از زلزله و بلایای طبیعی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: این مبلغ به صورت تسهیلات ارزان قیمت و به تناسب میزان خسارت‌ها پرداخت می‌شود.

محمدی‌تبار با قدردانی از استاندار برای حمایت‌هایش از تقویت حوزه بحران یادآور شد: حقیقتا” اختصاص این اعتبارات نشان داد که هر جا پیگیری خوب و مؤثری شود، حق مردم این استان در بودجه‌های ملی بهتر از گذشته، ادا می‌شود و از این حیث پیگیری‌ها، سماجت و حمایت‌های مقام ارشد اجرایی این استان، قوت قلبی برای سایر مدیران است.

با تشریح نحوه توزیع این اعتبارات گفت: تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری، آواربرداری و اموال خسارت دیده مردم حوزه‌هایی هستند که این اعتبارات در آن‌ها هزینه می‌شوند و متولی آن نیز بنیاد مسکن است که در این حوزه زحمات زیادی را متحمل شدند.

وی در ادامه وقت کوتاه خود در شورای برنامه‌ریزی تأکید کرد: اعتبارات حوزه بحران برای کسانی اختصاص داده می‌شوند که آسیب دیدند و منتظر امداد و کمک هستند لذا باید خارج از روال سایر اعتبارات به درد مردم بخورند و دردی از مردم را کم کنند، به همین دلیل بحث نظارت در این اعتبارات حساسیت بیشتری داشته و من نیز به شدت به این موضوع توجه دارم.

محمدی‌تبار با این توضیح از استاندار کهگیلویه و بویراحمد درخواست کرد که مبالغ اختصاص داده شده به بحران زلزله اولا سریع‌تر از روال معمول بودجه‌ها به آسیب‌دیدگان واقعی برسد و مهمتر از آن با جدیت بیشتری نظارت شوند.

علی‌محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با تأیید این اظهارات در اختیار تامی به مدیرکل بحران گفت: شما اختیار تام دارید که هرجا مشاهده کردید یک ریال از اعتبارات بحران منحرف شد، اقدام کنید و حتی قبل از آنکه به من گزارش دهید، مستقیما به اداره‌کل بازرسی اطلاع دهید و جلوی آن را بگیرید.

استاندار از محمدی‌تبار خواست تا سفت و سخت بر نحوزه هزینه‌کرد اعتبارات بحران زلزله و کل اعتبارات حوزه بحران نظارت کند.

از آنجا که یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی مدیران، جذب اعتبارات ملی و متفرقه در بودجه‌های ملی است، ابلاغ مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به بحث زلزله وبلایای طبیعی از اعتبارات ملی می‌تواند شروع بسیار خوبی برای مدیریت جدید بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد باشد؛ مبالغی که بخشی از آن‌ها بلاعوض و بخشی نیز تسهیلات ارزان قیمت خواهد بود./

زاگرس آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.